SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Łódź nie wie, na jakich częstotliwościach nadaje

Publiczna rozgłośnia Polskiego Radia w Łodzi przez wiele dni nadawała dżingle, które wprowadzały słuchaczy w błąd. - Zdarzyła się pomyłka produkcyjno-lektorska - przyznają w stacji.

Siedziba Radia Łódź fot. materiały prasoweArticle

Radio Łódź nadaje na kilku częstotliwościach w swoim regionie. Stację słychać w Łodzi na 99,2 FM, w Sieradzu na 96,7 FM, w Wieruszowie na 104 FM, a w Wieluniu na 101,5 FM. Tak wynika z informacji na stronie internetowej rozgłośni. Gdy jednak słucha się w ciągu dnia Radia Łódź, na antenie padają inne częstotliwości. W dżinglach nadawanych co godzinę lektor informuje, że w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Zgierzu i Skierniewicach Radio Łódź słychać na 99,2 FM, w Zduńskiej Woli na 106,7 FM, a w Wieluniu na 104 FM. Dwie ostatnie częstotliwości nie są poprawne.

W Radiu Łódź zaskoczenie. Gdy pytam na jakich częstotliwościach nadaje stacja, każą czekać. Oddzwaniają po kilku minutach. Podają te same częstotliwości, które wpisano na stronie internetowej. Dlaczego więc nadawca wprowadza słuchaczy w błąd i emituje dżingle z nieprawdziwymi częstotliwościami? Prezes Radia Łódź przez trzy dni nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. - Jest na spotkaniu - słyszę kilka razy we wtorek, środę i czwartek.

Odpowiedzi udziela Agnieszka Tomaszewska z Radia Łódź (sekcja ds. zamówień publicznych i umów cywilnoprawnych). - W przypadku dwóch starterów zdarzyła się pomyłka produkcyjno-lektorska. Zostało to poprawione. Kilkanaście pozostałych starterów było prawidłowych - informuje w mailu. Pytam, czym są startery, ale odpowiedzi już nie dostaję.

W Zduńskiej Woli stacja nadaje na częstotliwości 96,7 FM. Nie wiadomo, czemu tej informacji nie można znaleźć na stronie rozgłośni.

Zmiany personalne w Radiu Łódź

Radiem Łódź od pół roku kieruje Arkadiusz Paluszkiewicz, były dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi. Nigdy wcześniej nie pracował w mediach. Jako swoje dodatkowe umiejętności wskazał "prowadzenie konferencji z udziałem przedstawicieli mediów oraz wystąpienia medialne na spotkaniach". Paluszkiewicz zastąpił na stanowisku prezesa rozgłośni Dariusza Szewczyka, który został odwołany pod koniec kwietnia br. decyzją Rady Mediów Narodowych.

Jak ostatnio informowaliśmy, związkowcy z Radia Łódź weszli w spór zbiorowy z zarządem rozgłośni. Żądają m.in. powstrzymania zapowiadanych zwolnień i przestrzegania regulaminu wynagrodzeń. Grożą strajkiem, ale na to prezes radia zapowiada, że wystąpi o sądowny zakaz strajku, a protestujący nie dostaną wynagrodzeń i zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

W ostatnich tygodniach doszło w Radiu Łódz do wielu zmian kadrowych. Z początkiem października ze stanowiskiem konsultanta programowego i szkoleniowca załogi pożegnał się – po wygaśnięciu miesięcznej umowy – konsultant programowy, Piotr Sikora. Odszedł też Krzysztof Zimoch. Z kolei pod koniec września szefostwo Radia Łódź odwołało szefa i wicekierownika redakcji informacji, internetu i projektów audiowizualnych – ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Ze stanowisk odeszli Tomasz Lasota i Adam Owczarek. Od 20 września redakcją kieruje Artur Wolski.

Natomiast w sierpniu nową redaktor naczelną stacji została Lidia Lasota, która związana była przez wiele lat z redakcją programów katolickich TVP, występowała także w programie "Motel Polska", w którym komentowała programy jako jeden ze "zwykłych widzów".

W pierwszym półroczu br. Radio Łódź zanotowało średni dobowy udział słuchania na terenie Łodzi na poziomie 2,8 proc. (wzrost o 0,6 proc. rok do roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej