SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Maryja kończy 31 lat. Kaczyński: dziękujemy Stwórcy za o. Rydzyka

- Dziękujemy Panu Bogu za ten wielki dar, jakim dla milionów wiernych są Radio Maryja oraz inne wspaniałe przedsięwzięcia rozwijane po auspicjami czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka i toruńskich ojców redemptorystów. Dziękujemy również Stwórcy za ten dar, przez który działa Opatrzność - za osobę czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński z okazji 31-lecia działalności Radia Maryja.

Obchody 31. rocznicy powstania Radia Maryja odbyły się w sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Toruniu, rozpoczęła je w południe modlitwa różańcowa. Po niej zgromadzeni w hali pielgrzymi uczestniczą w koncertach m.in. Śpiewającej Rodziny Kaczmarków oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Uroczystości zwieńczyła msza święta. Mszy przewodniczył metropolita gdański abp. Tadeusz Wojda. Do Torunia przybyło kilka tysięcy wiernych z całej Polski, a także przedstawicieli Polonii.

Już od piątku zorganizowane grupy pielgrzymów odwiedzają w Toruniu m.in. siedzibę Radia Maryja, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Akademię Kultury Społecznej i Medialnej oraz Park Pamięci poświęcony Polakom, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej.

Do Torunia przyjechały setki autobusów z parafii z różnych stron kraju. "Radia Maryja słucham od samego początku. Na te spotkania w Toruniu przyjeżdżamy także od samego początku. To już nasz rytuał" - mówiła parafianka z Bielska-Białej.

 

Wierna z Sokołowa Podlaskiego podkreśliła, że Radio Maryja jest dla niej "wszystkim", "skarbem", który "jej codziennie ładuje baterie". Pielgrzym z Lublińca wyraził podziw dla ojców redemptorystów za ich "wytrwałość", "siłę", a także "samozaparcie", gdyż w jego ocenie prowadzenie takiej działalności od lat wymaga takich cech.

Jarosław Kaczyński o o. Rydzyku jako darze Opatrzności

"Dziękujemy Panu Bogu za ten wielki dar, jakim dla milionów wiernych są Radio Maryja oraz inne wspaniałe przedsięwzięcia rozwijane po auspicjami czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka i toruńskich ojców redemptorystów. Wielkość i rozległość tego dzieła - by wymienić: Telewizję Trwam, +Nasz Dziennik+, Akademię Kultury Społecznej i Medialnej, liczne fundacje i wspólnoty czy niedawno oddana do użytku ciepłownia geotermalna - wzbudza podziw" - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników obchodów 31-lecia rozgłośni. Jego list podczas uroczystości w Toruniu odczytał wicepremier Błaszczak.

"Dziękujemy również Stwórcy za ten dar, przez który działa Opatrzność - za osobę czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. To jego śmiałej wyobraźni i odważnych myśli wspieranych przez charyzmę, żelazną wolę i pragnienie całkowitego oddania się służbie Panu Bogu i ojczyźnie, zawdzięczamy, że to wielkie dzieło nieustająco się rozwija" - dodał Kaczyński.

Prezes PiS podziękował o. Rydzykowi za wszystko, co uczynił dla Kościoła i Ojczyzny, a także jego duchownym i świeckim współpracownikom współkształtującym wszystkie przedsięwzięcia. Podziękował też słuchaczom Radia Maryja i członkom Rodziny Radia Maryja, widzom Telewizji Trwam, czytelnikom "Naszego Dziennika" oraz uczestnikom i odbiorcami pozostałych inicjatyw.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

"Bóg zapłać, szanowni państwo, za to, że jesteście, że tworzycie tę wspaniałą wspólnotę serc, za to, że wierni Panu Bogu i ojczyźnie pięknie zaznaczacie swoją obecność w polskim życiu duchowym, społecznym i politycznym. Bóg zapłać również za państwa jakże dobitnie wyrażaną niezgodę na to, co złe w przestrzeni publicznej, na to, co godzi w naszą wiarę, co szkodzi interesom naszej ojczyzny, co jest wymierzone w polską rację stanu, co kwestionuje polskość i ten szczególny związek dziejowy chrześcijaństwa i państwa polskiego" - napisał Kaczyński.

 

Andrzej Duda: Radio Maryja, „Nasz Dziennik” i TV Trwam niosą otuchę i wsparcie

- Radio Maryja wraz z kolejno powstającymi „Naszym Dziennikiem”, Telewizją Trwam i Akademią Kultury Społecznej i Medialnej od 31 lat niezmiennie niosą otuchę i wsparcie, umacniając w ludzkich sercach miłość i wiarę. Inspirują też i pokazują liczne przykłady tego, jak w świecie współczesnym służyć bliźnim i Ojczyźnie. To wielka zasługa, za którą gorąco dziękuję - napisał prezydent Andrzej Duda w liście, który odczytała szefowa jego kancelarii.

Prezydent dziękował za udział w budowie etosu solidarności i wzajemnej pomocy, który "okazał się decydujący w doświadczeniach tego roku".

"Rosyjska agresja i walka Ukrainy w obronie niepodległości postawiły przed wszystkimi Polakami nieznane od pokoleń wyzwania. Jako prezydent RP jestem ogromnie dumny, że naród i państwo polskie daje tak piękne świadectwo, przyjmując uciekających przed wojną i ofiarnie wspierając sąsiadów, którzy heroicznie walczą z najeźdźcą. Dziękuję Rodzinie Radia Maryja za udział w tym dziele i raz jeszcze gratuluję z okazji rocznicy, życząc wszystkim państwu łask i błogosławieństwa na nadchodzące święta i cały kolejny rok pracy. Szczęść Boże" - napisał Andrzej Duda.

 

Sasin: dziękuję, że obroniliście Polskę

"Jesteście solą polskiej ziemi" - powiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin do kilku tysięcy uczestników odchodów 31-lecia rozgłośni prowadzonej przez ojców redemptorystów.

"Dziękuję za to, że obroniliście Polskę. Te ponad 30 lat waszej modlitwy, miłości do ojczyzny, waszego zaangażowania, obroniło Polskę przed laicyzacją, przed pozbawieniem naszych korzeni, naszej kultury, naszej wiary, naszej historii, dumy z tego, jakim jesteśmy narodem. Za to wam dziękuję" - mówił wicepremier.

Podkreślił, że "wielkie dzieła realizowane przez ojców redemptorystów" nie mogłyby powstać, gdyby nie ofiarność i hojność słuchaczy, "rodziny Radia Maryja".

"Każde wielkie dzieło potrzebuje inicjatora, więc szczególne podziękowania kieruję do o. Tadeusza Rydzyka. Ojcze dyrektorze, może być ojciec dzisiaj dumny z tego dzieła, które udało się zbudować" - powiedział Sasin.

 

Błaszczak: dziękuję, że murem stanęliście za polskim mundurem

"Dziękuję całej rodzinie Radia Maryja, wszystkim państwu, za to, że murem stanęliście za polskim mundurem" - powiedział minister obrony narodowej MariuszBłaszczak do zgromadzonych w Arenie Toruń.

"Bóg zapłać za to, że kiedy żołnierze Wojska Polskiego byli tak atakowani przez różnych celebrytów, polityków opozycji, wy poparliście naszych żołnierzy, stanęliście za nimi murem. Serdecznie wam za to dziękuję" - podkreślił.

Prosił, by takie wsparcie nie ustawało, prosił o wsparcie modlitwą.

Radio Maryja od grudnia 1991 roku

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r., w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycji przez 14 godzin na dobę mogli słuchać tylko mieszkańcy Torunia i Bydgoszczy oraz okolicznych miejscowości.

Z czasem Radio Maryja wydłużyło nadawanie do 24 godzin, a jego zasięg objął całą Polskę i rozszerzał się na inne kraje. Od 1998 r. jest dostępne za pośrednictwem Internetu na całym świecie.

 

Według badania Radio Track od sierpnia do października br. Radio Maryja miało 1,6 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,3 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Radio Maryja kończy 31 lat. Kaczyński: dziękujemy Stwórcy za o. Rydzyka

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pankracy
Wrzód na czerskiej d...
Dziękuję że jesteś.
odpowiedź
User
8*
"szczególny związek dziejowy chrześcijaństwa i państwa polskiego" - no tak, bardzo szczególny: poparcie dla rozbiorów, potępienie polskich powstań (nie z pacyfizmu bynajmniej, tylko z obawy, że przypadkiem zwycieżą) oraz - wisienka na torcie - błogosławienie siepaczom Ad0lfa. Doniosła jest rola KK w naszej historii. :)
odpowiedź
User
walter
Za grosz umiaru w tych swoich hiperbolach nie ma ten człowiek. Jakby uczucie wstydu było mu zupełnie obce. Wszystko powie/napisze/zrobi, żeby tylko przypodobać się swojemu żelaznemu elektoratowi. I to temu naprawdę żelaznemu jądru – najbardziej oderwanemu od rzeczywistości.
Ośmiesza się z takim deklaracjami, nie bacząc na to, jak odbierają to inni, bardziej umiarkowani ludzie. Nawet ci, którzy sympatyzują z jego obozem. A podejrzewam, że część z nich zwyczajnie czuje zażenowanie.
odpowiedź