SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora wygrała przetarg na częstotliwość radiową w Gdańsku. Zapłaci za nią 4,51 mln zł

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała nową częstotliwość radiową w Gdańsku dla Agory. Przetarg rozstrzygnięto pod koniec tygodnia, a głównym kryterium była cena za pasmo, proponowana przez oferentów. Grupa Radiowa Agory zaoferowała za nie ponad 4,51 mln zł.

 

Article

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz pierwszy organizowała przyznawanie częstotliwości w drodze przetargu. W Gdańsku, na falach 87,8 MHz miała nadawać stacja dla słuchaczy powyżej 50. roku życia. Do przetargu stanęło czterech oferentów: Grupa Radiowa Agory (walczyła o częstotliwość dla Radia Pogoda), Eurozet Radio (częstotliwość dla Radia Zet Gold), Radio Eska (częstotliwość dla Radia Gold) oraz Multimedia (RMF Nostalgia).

Jeszcze przed otwarciem ofert Agora apelowała, by uczyniono to w obecności oferentów. - Jest okazja, by stworzyć dobry obyczaj otwierania tego rodzaju ofert publicznie - mówiła wówczas dla portalu Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor do spraw komunikacji korporacyjnej Agory.

Ostatecznie jednak Krajowa Rada ustosunkowała się negatywnie do tej prośby i koperty otwarto na zamkniętym posiedzeniu. Najwyższą kwotę za częstotliwość zaoferowała właśnie Grupa Radiowa Agora - 4.508.780,00 zł. To oznacza, że w Gdańsku na częstotliwości 87,8 MHz będzie nadawało Radio Pogoda.

Podczas posiedzenia, które ma się odbyć według planu w tym tygodniu, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podejmą uchwałę o udzieleniu koncesji Grupie Radiowej Agory na tę stację.

Z danych Radio Track Millward Brown wynika, że od maja do lipca br. udział w rynku Radia Pogoda kształtował się na poziomie 0,9 proc.

Stacja nadaje w Krakowie, Poznaniu, Opolu oraz - od lipca 2015 r. - w Warszawie. W marcu 2016 r. Radio Pogoda rozpoczęło nadawanie w trzech kolejnych lokalizacjach - w Bydgoszczy, we Wrocławiu, a także na Śląsku. Gdańsk będzie ósmą lokalizacją anteny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora wygrała przetarg na częstotliwość radiową w Gdańsku. Zapłaci za nią 4,51 mln zł

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Czyli kto da więcej, ten wygrywa.
Gdzie tu równość wobec prawa, w tym wypadku równość prowadzenia działalności gospodarczej?
15 16
odpowiedź
User
wlad
Dziwnym trafem akurat teraz agora apeluje o dobry zwyczaj publicznego otwierania kopert. Do tej pory nie przeszkadzało ? Ciekawe dlaczego ?
24 15
odpowiedź
User
Prezes
Dziwnym trafem akurat teraz agora apeluje o dobry zwyczaj publicznego otwierania kopert. Do tej pory nie przeszkadzało ? Ciekawe dlaczego ?

Może dlatego że to pierwszy w historii przetarg na częstotliwość radiowa!
17 15
odpowiedź
User
zoo
spisek, dziwny traf...
11 11
odpowiedź
User
Zagrycha
Miał być Rmf Nostalgia i teraz będzie Pogoda?
12 11
odpowiedź