SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Rekord w Kielcach już gra. We wtorek zaprasza słuchaczy na dzień otwarty

- Nie chcemy być postrzegani jako kolejna sieciówka, tylko stacja bliska swoim słuchaczom - mówi Rafał Tatarek, kierujący Radiem Rekord w Kielcach. Rozgłośnia w poniedziałek zaczęła nadawać w stolicy województwa świętokrzyskiego.

- To jest ten moment. Trzy! Dwa! Jeden! To co, gotowi? Jesteśmy! - krzyknął do mikrofonu w samo południe Michał Trzepałka, inaugurując nową rozgłośnię w Kielcach. W studiu rozległy się oklaski. W poniedziałek 14 listopada o godz. 12.00 ruszyło Radio Rekord na częstotliwości 100,8 MHz. Właściciel stacji czekał na ten moment długo. - Dokładnie 10 miesięcy i jeden dzień - precyzuje Rafał Tatarek, prezes Świętokrzyskiej Grupy Mediowej, która jest właścicielem Radia Rekord.

Bo to 13 stycznia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs na częstotliwość 100,8 MHz w Kielcach. Wygrało go Radio Rekord. Dopiero pod koniec października właściciel otrzymał koncesję podpisaną przez przewodniczącego KRRiT. To pozwoliło uruchomić rozgłośnię.

O tym konkursie było wyjątkowo głośno, bo na 100,8 MHz w Kielcach przez 27 lat grało Radio Fama. Stacja od zawsze była kojarzona z tym miastem. Rozpoczęła tam nadawanie 17 września 1995 r. W kolejnych latach otwierała swoje filie w mniejszych ośrodkach: Tomaszowie Mazowieckim (w 2006 r.), Wołominie i Słupsku (obie w 2011 r.) oraz Żyrardowie (w 2015 r.). Radio Fama zamilkło jednak w Kielcach 19 lutego br., bo jego nadawca spóźnił się z wnioskiem o przedłużenie koncesji. W związku z tym w zeszłym roku KRRiT rozpisała konkurs na częstotliwość zajmowaną przez Radio Fama w Kielcach. Nieoczekiwanie koncesję przyznano Radiu Rekord z Radomia, które było zainteresowane nadawaniem lokalnego programu.

"To będzie rodzime radio dla kielczan"

- Jesteśmy bardzo podekscytowani. Czujemy ogromne oczekiwanie ze strony mieszkańców regionu, bo słyszymy, że brakowało im prawdziwie lokalnego radia w Kielcach. A my nie chcemy być postrzegani jako kolejna sieciówka, tylko stacja bliska swoim słuchaczom - mówi Tatarek.

W pierwszych minutach emisji nowej stacji w Kielcach słuchacze mogli posłuchać rozmowy Pauliny Kopeć, dyrektor Świętokrzyskiej Grupy Mediowej ze Stefanem Tatarkiem, prezesem Radia Rekord FM. - To będzie rodzime radio dla kielczan, mieszkańców regionu i całego województwa świętokrzyskiego. Będziemy chcieli być radiem, które jest bardzo blisko słuchaczy, dotyka ich problemów i przedstawia rzeczywistość w sposób obiektywny - zapewniał na antenie Stefan Tatarek.

Do studia na pierwszym piętrze w siedzibie radia przy ul. Zagnańskiej 84a w Kielcach przybyli partnerzy biznesowi rozgłośni, delegacja konkurencyjnego Radia Kielce, a także lokalni politycy. Wśród nich był prezydent Kielc Bogdan Wenta. - Radio Rekord ma już naprawdę dobrą opinię i przez swoją ponaddwudziestoletnią historię pokazało, że potrafi być obiektywne, rzetelne i dawać słuchaczom nie tylko dobre informacje, ale najlepszą muzykę. Mam nadzieję, że nie inaczej będzie na 100,8 FM, bo na swoje lokalne radio kielczanie czekają naprawdę z niecierpliwością - mówił prezydent Kielc na antenie Radia Rekord.

Rozgłośnia jest lokalną stacją z Radomia. Nadaje w tym mieście od połowy lat 90. na częstotliwości 106,2 FM. W okresie od marca do sierpnia br. Radio Rekord straciło pozycję lidera rynku radiowego w Radomiu i uplasowało się na drugim miejscu tuż za RMF FM. Stacja uzyskała 16,3 proc. udziału w rynku (RMF FM miało 16,5 proc.) - wynika z raportu Radio Track Kantar Polska, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl.

Jaki cel stawia sobie Rafał Tatarek na najbliższy rok? - Jak najszybciej chciałbym osiągnąć dwucyfrowy wynik słuchalności w Kielcach, a to nam pozwoli dostać się na podium - mówi prezes Świętokrzyskiej Grupy Mediowej.

"Zespół cały czas ewoluuje"

Program Radia Rekord w Kielcach będzie zbliżony do tego, co dzieje się w bliźniaczych stacjach w Radomiu, Ostrowcu Świętokrzyskim i Ciechanowie.

- Mimo że radio jest zarządzane centralnie i mamy wspólną playlistę, zdecydowana większość programu jest nadawana z lokalnego studia. W koncesji zapisano, że przynajmniej 20 proc. ramówki ma mieć charakter lokalny. Dlatego będzie sporo rozmów i publicystyki dotyczących tego, co dzieje się najbliżej naszych słuchaczy. Na częstotliwość w Kielcach patrzymy szerzej. Pięciokilowatowy nadajnik daje nam możliwość nadawania programu praktycznie na całe województwo świętokrzyskie. A jest ono nam najbliższe geograficznie i kulturowo. Tu mieszkają ludzie o podobnym poziomie zamożności, więc łatwiej jest realizować spójny przekaz radiowy dla tego terenu - mówił nam jeszcze przed startem Rafał Tatarek.

W kieleckim oddziale Radia Rekord można usłyszeć osoby znane z innych lokalnych rozgłośni. Prezenterami rozgłośni są Michał Trzepałka (były prezenter m.in. Radia Fama), Kamil Bukowski (kiedyś w Radiu eM), Dominik Feldman, Dawid Furch (który pełni również funkcję kierownika anteny), Mateusz Sośnicki (który wcześniej pracował w Radiu Plus i Radiu eM, w Radiu Rekord będzie też kierownikiem muzycznym) i Norbi.

Działem informacji zarządza redaktor naczelna Aleksandra Gronek-Piotrowska (wcześniej w TVP Kielce). W newsroomie pracują też Adrianna Linertowicz, Cezary Nowak, Teresa Czajkowska i Karolina Kamińska. Poranne rozmowy o godz. 8.00 poprowadzi Krzysztof Omelaniuk, a szefem działu sportowego jest Jaromir Kruk (pracować z nim będzie Piotr Kowalski).

- Zespół cały czas ewoluuje. Przez te kilka miesięcy mieliśmy już kilka personalnych zmian i cały czas go uzupełniamy, mając świadomość ogromu pracy jaki przed nami, by w pełni sprostać oczekiwaniom słuchaczy - mówi Paulina Kopeć.

Radio Rekord w Sandomierzu w pierwszym kwartale 2023 r.

We wtorek 15 listopada rozgłośnia zaprasza na Dzień Otwarty Radia Rekord Kielce. Stacja obiecuje, że będzie można usiąść przed mikrofonem, napić się kawy i porozmawiać z dziennikarzami rozgłośni. Wystarczy przyjść do siedziby radia przy ul. Zagnańskiej 84a w Kielcach w godz. 12-16.

Na początku tego roku KRRiT zdecydowała, że Radio Rekord zastąpi w eterze Radio Fama nie tylko w Kielcach, ale i w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie już teraz nadaje radomska stacja. Niedługo zmieni jednak częstotliwość. - Zgodnie z koncesją w ciągu dwóch miesięcy przejdziemy na tę samą koncesję, którą wydaną dla Kielc i zaczniemy tam grać na 100,9 FM. Chcemy ją uruchomić na przełomie roku - planuje Rafał Tatarek.

Jednocześnie prezes Świętokrzyskiej Grupy Mediowej zapewnia, że w pierwszym kwartale 2023 r. chce uruchomić kolejny lokalny oddział Radia Rekord w Sandomierzu. Decyzję o przyznaniu koncesji w tym mieście KRRiT podjęła pod koniec marca br.

Dołącz do dyskusji: Radio Rekord w Kielcach już gra. We wtorek zaprasza słuchaczy na dzień otwarty

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kris
Rodzime radio a dlaczego kolorystyka w ukraińskich barwach???Kpina jakaś.
odpowiedź
User
Ale
Czemu w skarżysku słabo odbiera radio rekord Kielce i rekord radom.
odpowiedź
User
Hubert
Fajnie się słucha Radia Rekord Kielce teraz czekam na Radio Fama Kielce
odpowiedź