SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Wnet rozpoczęło nadawanie w Łodzi bez lokalnych serwisów informacyjnych

W Łodzi oficjalnie rozpoczęło nadawanie Radio Wnet. W paśmie nie będzie łódzkich serwisów informacyjnych, ale program będzie miał charakter lokalny - powiedział redaktor naczelny Radia Wnet Krzysztof Skowroński.

fot. materiały prasowe Article

Próby emisyjne Radio Wnet w Łodzi trwały od dawna, a rozgłośnia, jeszcze jako stacja wyłącznie internetowa, często gościła nie tylko na Piotrkowskiej. "Wnet w Łodzi na częstotliwości 106,1 FM, zaczęło nadawać na początku sierpnia tego roku. Teraz oficjalnie powiedzieliśmy Łodzi +Dzień dobry+" – podkreślił w poniedziałek rano Skowroński.

"Jesteśmy radiem łódzkim - tak, jak jesteśmy radiem szczecińskim, bydgoskim, krakowskim, wrocławskim, lubelskim, białostockim i oczywiście warszawskim" - wymieniał. "Chcemy, aby życie kulturalne, społeczne, polityczne, gospodarcze w tych miastach się niejako połączyły" - zaznaczył. "Na przykład, aby o premierach i spektaklach teatru łódzkiego było słychać w tych wszystkich miastach. Aby ludzie się poznawali, aby energia, za pomocą radia, przepływała z miasta do miasta" – zadeklarował szef Radia Wnet.

"W Łodzi, na Piotrkowskiej zakończyła się letnia Wielka Wyprawa Radia Wnet, która prowadziła przed wszystkie miasta objęte naszym zasięgiem" – poinformował. "Ta mała sieć radiowa jest bardzo potrzebna lokalnym społecznościom" – przekonywał. "Chociaż postrzega nas się, jako radio prawicowe, czego nie ukrywamy, jesteśmy rozgłośnią otwartą na poglądy, mamy też sekcję, którą żartobliwie nazywamy +sekcją lewacką+, bo programy u nas prowadzi m.in. Jan Śpiewak" – argumentował.

Skowroński pytany, co w przyszłości znajdzie się w programie łódzkiego Radia Wnet, odpowiedział, że wie, czego w nim na pewno nie będzie. "Nie zamierzamy konkurować z innymi miejscowymi stacjami, jeśli chodzi o lokalne serwisy informacyjne. Nie będzie ich, ale zamierzamy podawać wiadomości lokalne, tyle, że w inny sposób. Chcemy mówić o elementach, które są ważne i jest w nich dużo energii oraz dużo radości" – powiedział.

"Oferujemy Łodzi radość tworzenia radia, a mamy nadzieję, że Łódź zaoferuje Radiu Wnet sporo, nie tylko film, ale na przykład ciekawe tematy gospodarcze" – podsumował Skowroński.

Radio Wnet utworzono jako rozgłośnię internetową w 2009 roku. Nadaje program określany jako uniwersalny. Po latach emisji w sieci lub tymczasowych częstotliwościach, w 2018 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Radiu Wnet koncesje na nadawanie w stolicy i Krakowie, a w 2019 r. w sześciu innych dużych miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Szczecinie i Wrocławiu. Siedzibą rozgłośni jest Warszawa.

W okresie od lutego do lipca br. Radio Wnet miało w Warszawie 0,7 proc. udziału w rynku radiowym (zajęło ostatnie miejsce), w Krakowie - 0,4 proc. (przedostatnie miejsce), a we Wrocławiu - 0,2 proc. (ostatnie miejsce).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet rozpoczęło nadawanie w Łodzi bez lokalnych serwisów informacyjnych

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dabfan
Proponuję zwiększyć zasięg we Wrocławiu. Bo jest katastrofa
15 9
odpowiedź
User
Słuchacz Szwedzka WŁW
Proponuję zwiększyć zasięg we Wrocławiu. Bo jest katastrofa

Potwierdzam. Dobre radio i muzyka, ale ze dobrym odbiorem problem. U mnie tylko internetowo.
15 8
odpowiedź
User
Jan
Włączyłem to radio kiedyś jako odskocznię od 357. Muszę przyznać, że mi się muzyka spodobała. Znana, ale dawno nie słyszana. To tak z grubsza, bo mało godzin przesłuchałem.
17 8
odpowiedź