SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowa słuchalność RMF FM. Jedynka najbardziej w dół, najgorszy od 2003 roku wynik PR3

W okresie od czerwca do sierpnia br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które odnotowało najlepszy wynik w historii badania radio Track. Z kolei najwięcej straciła Jedynka, a siostrzana Trójka odnotowała najgorszy wynik od 16 lat - raport Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.com Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od czerwca do sierpnia 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 29,2 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to najwyższy wynik tej stacji w historii nadawania. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 3,8 pkt. proc. - zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,3 proc. (udział tej stacji względem fali czerwiec-sierpień 2018 wzrósł o 0,5 pkt. proc.).

Od kwietnia br. redaktorem naczelnym stacji jest na stałe Michał Celeda, a dyrektorem muzycznym - Agnieszka Woźniak. W ostatnim czasie z rozgłośnią rozstała się dyrektor informacji Katarzyna Buszkowska, jej obowiązki przejął wspomniany już wyżej Celeda.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,9 proc., po wzroście o 0,1 pkt. proc.

Tuż za podium uplasowała się publiczna Jedynka. Udział tej stacji spadł o 1,4 pkt. proc. (najbardziej w zestawieniu) do 5,7 proc. Czołową piątkę zamyka Trójka z wynikiem na poziomie 4,8 proc. -  w dół o 0,8 pkt. proc. Wynik Trójki jest najniższy od fali styczeń-marzeń 2004 roku. Ostatni jej udział wyniósł 4,8 proc. w fali lipiec-wrzesień 2003 roku.

W sierpniu ub.r. zmienił się prezes Polskiego Radia - najpierw zawieszonego, a niedługo potem odwołanego Jacka Sobalę zastąpił Andrzej Rogoyski - początkowo oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej, a w listopadzie powołany na nie na stałe. Natomiast w marcu br. z zarządu spółki odwołano Mariusza Staniszewskiego, w jego miejsce nie wyznaczono nowej osoby.

Wysoki wzrost, wynoszący 0,5 pkt. proc., osiągnęła stacja RMF MAXXX, której wynik zwiększył się do 4 proc.

Znaczące spadki odnotowały: Audytorium 17 (o 1,3 pkt. proc. do 4,1 proc. udziału), VOX FM (o 0,6 pkt. proc. do 3,3 proc.), Złote Przeboje (o 0,5 pkt. proc. do 3 proc.) i Radio Maryja (o 0,4 pkt. proc. do 1,3 proc.).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowa słuchalność RMF FM. Jedynka najbardziej w dół, najgorszy od 2003 roku wynik PR3

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
novum33
filarem popularności PR1 I Radia Maryja są osoby powyżej 70lat i mieszkające poza dużymi miastami..w badaniach Radio Track bada się jedynie osoby do 75lat i ze struktury panelu badawczego wynika że oprócz połowy reprezentacji ogólnopolskiej Kantar dodaje drugą, składającą się z tzw.nadreprezentacji miejskiej (miasta powyżej 100tys).te dwa czynniki siłą rzeczy wpływają na zaniżony wynik dla ww. rozgłośni w całej populacji.
12 52
odpowiedź
User
Virtu
Do novum33
Nie jest winą badań Radia Track 33, że słuchacze PR i RM wymierają.
Często są słuchaczami już z braku innej możliwości. Są za starzy i nie potrafią już zmienić raz ustawionego radia.
38 11
odpowiedź
User
Fan
Bo przecież jedno z przykazań jest nie przestrajaj i nie będziesz miał radiow cudzych poza moim
34 11
odpowiedź
User
piotr
czyli spadek z 11 na 5 jest spowodowany błędami ww panelu badawczym? okay
35 2
odpowiedź
User
Buuu
Politycy się cieszą ze ciagle wystepuja w mediach publicznych. Ale jakie to ma znaczenie skoro nikt ich nie slucha. PiS jest chyba pierwsza partią, ktora nie zwraca uwagi na wyniki sluchalnosci. Wystarczy im sama kontrola, alo co im po mediach, ktorych nikt nie slucha? Rownie dobrze mogliby wystepowac w radiowezlach zakladowych w kopalniach 🤣
59 10
odpowiedź