SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowa słuchalność RMF FM. Jedynka najbardziej w dół, najgorszy od 2003 roku wynik PR3

W okresie od czerwca do sierpnia br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które odnotowało najlepszy wynik w historii badania radio Track. Z kolei najwięcej straciła Jedynka, a siostrzana Trójka odnotowała najgorszy wynik od 16 lat - raport Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.com Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od czerwca do sierpnia 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 29,2 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to najwyższy wynik tej stacji w historii nadawania. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 3,8 pkt. proc. - zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,3 proc. (udział tej stacji względem fali czerwiec-sierpień 2018 wzrósł o 0,5 pkt. proc.).

Od kwietnia br. redaktorem naczelnym stacji jest na stałe Michał Celeda, a dyrektorem muzycznym - Agnieszka Woźniak. W ostatnim czasie z rozgłośnią rozstała się dyrektor informacji Katarzyna Buszkowska, jej obowiązki przejął wspomniany już wyżej Celeda.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,9 proc., po wzroście o 0,1 pkt. proc.

Tuż za podium uplasowała się publiczna Jedynka. Udział tej stacji spadł o 1,4 pkt. proc. (najbardziej w zestawieniu) do 5,7 proc. Czołową piątkę zamyka Trójka z wynikiem na poziomie 4,8 proc. -  w dół o 0,8 pkt. proc. Wynik Trójki jest najniższy od fali styczeń-marzeń 2004 roku. Ostatni jej udział wyniósł 4,8 proc. w fali lipiec-wrzesień 2003 roku.

W sierpniu ub.r. zmienił się prezes Polskiego Radia - najpierw zawieszonego, a niedługo potem odwołanego Jacka Sobalę zastąpił Andrzej Rogoyski - początkowo oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej, a w listopadzie powołany na nie na stałe. Natomiast w marcu br. z zarządu spółki odwołano Mariusza Staniszewskiego, w jego miejsce nie wyznaczono nowej osoby.

Wysoki wzrost, wynoszący 0,5 pkt. proc., osiągnęła stacja RMF MAXXX, której wynik zwiększył się do 4 proc.

Znaczące spadki odnotowały: Audytorium 17 (o 1,3 pkt. proc. do 4,1 proc. udziału), VOX FM (o 0,6 pkt. proc. do 3,3 proc.), Złote Przeboje (o 0,5 pkt. proc. do 3 proc.) i Radio Maryja (o 0,4 pkt. proc. do 1,3 proc.).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: Rekordowa słuchalność RMF FM. Jedynka najbardziej w dół, najgorszy od 2003 roku wynik PR3

56 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
novum33
filarem popularności PR1 I Radia Maryja są osoby powyżej 70lat i mieszkające poza dużymi miastami..w badaniach Radio Track bada się jedynie osoby do 75lat i ze struktury panelu badawczego wynika że oprócz połowy reprezentacji ogólnopolskiej Kantar dodaje drugą, składającą się z tzw.nadreprezentacji miejskiej (miasta powyżej 100tys).te dwa czynniki siłą rzeczy wpływają na zaniżony wynik dla ww. rozgłośni w całej populacji.
13 52
odpowiedź
User
Virtu
Do novum33
Nie jest winą badań Radia Track 33, że słuchacze PR i RM wymierają.
Często są słuchaczami już z braku innej możliwości. Są za starzy i nie potrafią już zmienić raz ustawionego radia.
40 12
odpowiedź
User
Fan
Bo przecież jedno z przykazań jest nie przestrajaj i nie będziesz miał radiow cudzych poza moim
36 12
odpowiedź