SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah zebrali zawrotną sumę podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2023

Ponad 28 mln zł zostało zebranych w czasie Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2023, którą zorganizowali prezenterka TVN Omenaa Mensah i twórca InPostu Rafał Brzoska. To nie ostateczny wynik, ponieważ trwa nadal aukcja internetowa i wpływają datki od darczyńców. – Mieliśmy nadzieję, że pobijemy ubiegłoroczny wynik, ale nie sądziliśmy, że uda nam się zebrać tak gigantyczną kwotę! Jesteśmy dumni, że nasi goście drugi rok z rzędu udowodnili, że mają wielkie serca. Młody polski biznes stanął na wysokości zadania i pokazał, jak zjednoczony i dojrzały jest w kwestiach pomagania i filantropii - powiedzieli Omenaa Mensah i Rafał Brzoska

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska, fot. materiały prasoweArticle

Aukcja charytatywna odbyła się 3 czerwca na błoniach pałacu w Wilanowie i wzięli w niej udział biznesmeni, kolekcjonerzy sztuki, artyści i gwiazdy show-biznesu.

Na gali pojawili się m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan z mężem Radosławem Majdanem, Ewa Chodakowska z partnerem, Edyta i Cezary Pazurowie, Małgorzata Kożuchowska, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Zielińska i Anita Lipnicka.

Galę poprowadzili Anna Kalczyńska z Mateuszem Hładkim, a aukcję m.in. Dorota Wellman i Bartek Jędrzejczak. Najdroższym dziełem sprzedanym na aukcji okazała się rzeźba "Iron Maiden" chorwackiego artysty Nikoli Vudraga, która poszła za 3,2 mln zł. Dużym powodzeniem cieszył się też tydzień metamorfozy z Ewą Chodakowską, za który zapłacono 2 mln zł. Z kolei kolacja z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską została sprzedana za milion zł.

„28 milionów złotych zebrane w 90 minut! Powiedzieć, że Wielka Aukcja Charytatywna Top Charity 2023 odniosła sukces, to nie powiedzieć nic… Sprawdzamy, ale to najprawdopodobniej najlepszy wynik tego typu wydarzenia w Europie za ostatnie 12 miesięcy!" - napisał na LinkedIn przedsiębiorca Rafał Brzoska.

InPost wyceniony na 5 mld euro. Właściciela może zmienić 30 proc. jego akcji

Rafał Brzoska podwoił wylicytowaną kwotę

"Jestem niewiarygodnie dumny, że wraz z Ammą Omeną Mensah i Corporate Connections udało nam się po raz kolejny zorganizować wydarzenie, które pokazało, że polski biznes ma ogromną moc i chęć, żeby pomagać i stanął na wysokości zadania. Wierzę, że ten trend będzie rósł w siłę w kolejnych latach, również dzięki naszej wspólnej działalności. Już od dziś zaczynamy tworzyć dobroczynną sieć, która oplecie całą Polskę! W tym roku uruchomiliśmy Konsorcjum Filantropijne zrzeszające fundacje należące do gości naszej imprezy. Postanowiliśmy, że aż 30  proc. kwoty zebranej podczas wydarzenia przeznaczymy na ich wybrane projekty" - dodał biznesmen.

Jak podkreślił Brzoska, suma wylicytowanych podczas gali dzieł sztuki i Wielkich Emocji wyniosła 12 mln 780  tys. zł, a on tę kwotę podwoił. "Okazało się, że naszym gościom również nie było dość pomagania, bo podczas imprezy dorzucili jeszcze ponad 2,5 mln zł na cegiełki wspierające nasze fundacje! Co ważne, do tej imponującej puli trafi jeszcze dochód z aukcji dzieł online i kwota zebrana podczas Wielkiej Loterii Top Charty 2023, którą zorganizowaliśmy razem z Siepomaga.pl" - dodał twórca InPostu. Rafał Brzoska zachęcił tez, aby wziąć udział w loterii na Siepomaga.pl. Cegiełka na loterię kosztuje 100 zł. Można w niej wygrać m.in. rakietę Igi Świątek, trening z Ewą Chodakowską, rajd quadowy z Rafałem Sonikiem, biżuterię z diamentami z kolekcji "Good Diamonds by Omenaa", spacer po Warszawie z Małgorzatą Rozenek-Majdan, udział w koncercie Kayah i spotkanie z artystką lub wizytę w firmie Dariusza Miłka, prezesa sieci CCC.

– Mieliśmy nadzieję, że pobijemy ubiegłoroczny wynik, ale nie sądziliśmy, że uda nam się zebrać tak gigantyczną kwotę! Jesteśmy dumni, że nasi goście drugi rok z rzędu udowodnili, że mają wielkie serca. Młody polski biznes stanął na wysokości zadania i pokazał, jak zjednoczony i dojrzały jest w kwestiach pomagania i filantropii. Potrafi się łączyć w słusznej sprawie i wspólnym działaniem zmieniać świat na lepsze – mówią Omenaa Mensah i Rafał Brzoska.

Zebrane podczas aukcji pieniądze zostaną przekazane na edukację i wsparcie psychologiczne dla dzieci z polskich domów dziecka, dzieci ulicy z Ghany i dzieci z Ukrainy.

Solorzowi ubyło 3,5 mld zł. Szefowa YouTube’a z większym majątkiem niż twórca InPostu (TOP najbogatszych Polaków)

Dołącz do dyskusji: Rafał Brzoska i Omenaa Mensah zebrali zawrotną sumę podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2023

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obłuda
Zebraliby więcej, gdyby poprosili o datki i nie organizowali drogiego spendu w drogich kreacjach i szopki by pochwalić się, że pomagają i ocieplać wizeunek Omeny z Dubaju.
odpowiedź
User
Marlena
Kurdej-Szatan, Rozenek, Zielińska? elita! buhahahaha
odpowiedź
User
dlg
Kariera Omeny to jest materiał na film. Od dziewczyny święcącej nie tylko buzią w dziwnej agencji modelek, do żony miliardera i filantropki.

odpowiedź