SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Ziemkiewicz pochwalił przemoc wobec „nachodźdów”. Tweet trafi do prokuratury

Publicysta Rafał Ziemkiewicz ocenił na Twitterze, że „każdemu nachodźcy” z Białorusi „powinno się spuszczać taki wpie*dol żeby mu się odechciało nawet myśleć o kolejnej próbie”. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział, że zawiadomi o tym wpisie prokuraturę.

Rafał Ziemkiewicz, fot. AKPAArticle

W sobotę po południu Rafał Ziemkiewicz skomentował na Twitterze wpis Straży Granicznej informujący, że w piątek z terenu Białorusi do Polski nielegalnie próbowało przedostać się 159 osób (pochodzących m.in. z Indii i Sudanu), z których 43 zawróciły na stronę białoruską, widząc pograniczników.

- Zaczynam się obawiać, że same puszbaki to za mało. Każdemu nachodźcy przed wypchnięciem z powrotem do Łukaszenki powinno się spuszczać taki wpie*dol żeby mu się odechciało nawet myśleć o kolejnej próbie - ocenił Ziemkiewicz.

Pytany przez jednego z użytkowników, co powinno robić się z „ukraińskimi i gruzińskimi kurierami, bez wsparcia których nielegalne przekroczenie granicy dla większości ‘uchodźców’ straciłoby sens”, publicysta stwierdził: „Tacy kurierzy są po prostu przestępcami i tu nie powinno być żadnego problemu”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Konto twitterowe Rafała Ziemkiewicza obserwuje 284 tys. użytkowników.

OMZRiK zawiadomi prokuraturę o wpisie Ziemkiewicza

W niedzielę Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział, że zawiadomi prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Rafała Ziemkiewicza w jego wpisie.

- Ten publicysta popierający PiS publicznie nawołuje na Twitterze do  do popełnienia przestępstwa polegającego na biciu  uchodźców i migrantów, oraz aktywistów, którzy ich ratują. Rafał Ziemkiewicz nawołuje do przemocy wobec ofiar handlu ludźmi, do bicia kobiet, mężczyzn i dzieci, którzy obietnicą lepszego życia zostali zwabieni w pułapkę przez służby białoruskiego reżimu - stwierdziła organizacja na swoim profilu facebookowym.

Podkreśliła, że takie osoby „po sprzedaniu dorobku całego życia jadą na Białoruś, gdzie po przyjeździe okazuje się, że są ‘żywymi pociskami’ w rękach zbrodniczego reżimu Łukaszenki”.

- Uchodźcy są pędzeni pod lufami karabinów w stronę polskiej granicy i zmuszani często przemocą do jej nielegalnego przekroczenia. Po polskiej stronie jest uzbrojona Straż Graniczna, która broniąc polskiego terytorium wypycha tych ludzi na stronę białoruską. Uchodźcy trafiają w pułapkę bez wyjścia, są traktowani przez zbrodniarzy białoruskich w potworny sposób. Są bici, poniżani, i zastraszani, zdarzają się przypadki, że kobiety i dzieci są gwałcone. Dziesiątki z tych osób zostało zabitych lub zmarło z wycieczenia w lasach po obu stronach granicy polsko-białoruskiej - opisał Ośrodek.

- I właśnie takie ofiary handlu ludźmi chce bić Rafał Ziemkiewicz! Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by ten człowiek stanął przed sądem i poniósł odpowiedzialność karną za swoje słowa - zapowiedziała organizacja.

 

Ziemkiewicz wygrał w sądzie ws. tweetów o Strajku Kobiet

W czerwcu ub.r. zapadł wyrok pierwszej instancji w procesie karnym, który Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wytoczył Rafałowi Ziemkiewiczowi w sprawie jego wpisów twitterowych o uczestniczkach Strajku Kobiet. Publicysta ocenił m.in., że „wśród manifestujących dominuje typ agresywnej, wulgarnej k… wki (skrót od redakcji - przyp.) - takiej jak np. ta, co opluła Jaoka”.

Warszawski sąd uniewinnił go od postawionego przez OMZRiK zarzutu zniesławienia (z art. 212 Kodeksu karnego). Pod koniec roku wyrok uprawomocnił się w drugiej instancji.

Latem ub.r. Ośrodek złożył pozew cywilny przeciw Rafałowi Ziemkiewiczowi za wpis na Twitterze, w którym publicysta sugerował, że ujawniony przez organizację atak nożownika na parę homoseksualistów jest „ściemą”. - W większości te procesy są zupełnie idiotyczne. Mi wytoczyli kilka, z czego jeden już przegrali. Tam chodziło o stwierdzenie, że feministki na manifestacjach zachowują się jak wulgarne kurewki. Ośrodek stwierdził, że to obraża wszystkie kobiety - komentował Ziemkiewicz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - komentował Ziemkiewicz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Za to w procesie, który dziennikarka naTemat.pl Anna Dryjańska wytoczyła mu za tweet sugerujący, że „jest zdeformowana, a jednak ją mama urodziła”, Sąd Apelacyjny orzekł, że publicysta ma wykupić przeprosiny na Onecie i ponieść koszty sądowe drugiej instancji.

Dołącz do dyskusji: Rafał Ziemkiewicz pochwalił przemoc wobec „nachodźdów”. Tweet trafi do prokuratury

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bison616
Dobrze powiedział. Bo z tymi świadomymi przestępcami nie da się inaczej rozmawiać ,na bazie jakiegokolwiek prawa. No chyba że są tu ślepcy na to co robią Ci przestępcy na granicy.
odpowiedź
User
Tja
Samą prawdę rzekł.
odpowiedź
User
j7nk
Żałosne próby przypodobania się coraz bardziej radykalnemu odbiorcy. Im bardziej obniża się poziom szeroko rozumianej kultury i edukacji, tym więcej będzie takich post-intelektualnych mutantów.
odpowiedź