SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Raifffeisen uruchamia platformę wymiany walut Rkantor.com

Grupa Raifffeisen uruchomiła internetowy kantor wymiany walut Rkantor.com. Zaletą nowej platformy ma być bezpieczeństwo i możliwość dostosowania usług do własnych potrzeb. - Naszą przewagą jest konkurencyjna cena oraz dużo szerszy zakres usług niż dostępny w większości istniejących na rynku kantorów internetowych - podkreśla Michał Hojowski, prezes Raiffeisen Solutions.

Article

W komunikacie podkreślono, że Rkantor.com jest pierwszą wydzieloną platformą wymiany walut online, której zapleczem jest znana instytucja finansowa w postaci Raiffeisen Bank Polska. Dzięki temu jedną z zalet kantoru ma być stosowanie charakterystycznych dla bankowości wysokich standardów dotyczących bezpieczeństwa środków oraz danych osobowych klientów.

Rkantor.com zapewnia wymianę on-line 5 walut (PLN, EUR, USD, CHF, i GBP) oraz 10 par walutowych (PLN/EUR, PLN/USD, PLN/CHF, PLN/GBP, EUR/USD, EUR/CHF, EUR/GBP, USD/CHF, USD/GBP oraz CHF/GBP), co oznacza, że waluty można wymieniać bezpośrednio, bez przewalutowania na PLN.

Do dyspozycji użytkowników są dwie metody dokonywania wymiany walut. Pierwsza polega na kupnie wybranej waluty po aktualnym kursie. W drugim wariancie dostępna jest giełda walutowa, na której użytkownicy ustalają pomiędzy sobą cenę zakupu i sprzedaży walut. W ramach giełdy klient może skorzystać z opcji pozwalających na określenie limitu ceny i ustalanie zlecenia „stop loss”.

Po przeprowadzeniu darmowej rejestracji prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Pieniądze po realizacji transakcji walutowej można przelać na zdefiniowany w serwisie rachunek bankowy klienta lub pozostawić w wirtualnym portfelu i skorzystać z nich w terminie późniejszym. Można też zlecić transfer pieniędzy do bankomatu sieci Euronet. Użytkownik otrzymuje wówczas SMS z numerem vouchera oraz drugi z kodem PIN do zatwierdzenia transakcji może wypłacić złote lub euro w jednym z bankomatów tej sieci – bez potrzeby zakładania konta bankowego i używania karty. Można również zamówić gotówkę z dostawą do domu, dzięki usłudze przekazu pocztowego. Wystarczy nadać pieniądze w serwisie Rkantor.com, a kurier InPostu dostarczy je pod wskazany adres.

- Rkantor.com to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ma do czynienia z walutą - podkreśla Michał Hojowski, prezes Raiffeisen Solutions, spółki prowadzącej Rkantor.com. - Mogą to być emigranci zarobkowi, którzy chcą szybko, tanio i wygodnie przekazać pieniądze rodzinie. Mogą to być posiadacze kredytów walutowych, którzy chcą obniżyć koszty zakupu środków na spłatę kredytu. Mogą to też być osoby planujące zagraniczny wyjazd, które chcą zapewnić sobie walutę bez ryzyka i ponoszenia różnego typu kosztów prowizyjnych. Naszą przewagą jest konkurencyjna cena oraz dużo szerszy zakres usług niż dostępny w większości istniejących na rynku kantorów internetowych. Do tego fakt, że działamy w ramach grupy bankowej z jej wymagającymi standardami bezpieczeństwa, może przekonać do nas tych, dla których właśnie obawa o bezpieczeństwo środków była dotychczas barierą w korzystaniu z usług internetowych pośredników walutowych - zaznacza Hojowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Raifffeisen uruchamia platformę wymiany walut Rkantor.com

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tomekq
i bardzo dobrze, bo konkurencja ostatnio się kruszy (zamykane są co nóż różne e-kantory), jak chcecie pełną listę aktualnych e-kantorów to zachęcam do odwiedzenia porównywarki kantorów kantorbox.pl
8 8
odpowiedź
User
qkasz
Super, kolejna dogodność ze strony raiffeisena :)
9 8
odpowiedź