SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Raport SB o współpracy z Lechem Wałęsą

W czerwcowym numerze miesięcznika "Focus Historia" opublikowany zostanie raport PRL-owskich Służb Bezpieczeństwa dotyczący współpracy z Lechem Wałęsą. Na łamach pojawi się także kolejny felieton autorstwa byłego prezydenta - na temat strajków toczących się w Stoczni Gdańskiej, które poprzedziły wydarzenia 89 r. Wydanie ukaże się 4 czerwca.

Raport SB o współpracy z Lechem Wałęsą

- /.../ Tym razem redakcja "Focusa Historia" postanowiła zabrać głos w jednym z najbardziej żarliwych sporów o polską historię. Spór ten dotyczy Lecha Wałesy i oskarżeń o jego agenturalną przeszłość. /.../ Lektura dokumentu, który publikujemy - każe odnieść wrażenie, że bezpiece w stosunku do Lecha Wałęsy opadały czasami ręce. I to akurat w czasie, który jakoby był złotym okresem współpracy. Przyszły laureat Pokojowej Nagrody Nobla nie nadawał się do roli tajnego bohatera Polski Ludowej - mówi Michał Wójcik, redaktor naczelny magazynu "Focus Historia".

focus

- Na łamach czerwcowego numeru - tuż przed opublikowaniem sensacji IPN-u na temat "Bolka" - pokazujemy dokument, z którego wynika, jak bardzo Lech Wałęsa rozczarował tajne komunistyczne służby.
Nie tylko nie manipulował w latach siedemdziesiątych rodzącym się na Wybrzeżu "podziemiem", ale jeszcze na dodatek dawał funkcjonariuszom do zrozumienia, że namawianie go do czegokolwiek nie przyniesie żadnego skutku - dodaje Wójcik.

Wydanie czerwcowe "Focus Historia" ukaże się w stałym nakładzie 75 tysięcy egzemplarzy, w cenie 6,90 zł. Wsparcie marketingowe: sponsoring programu "Było nie było" emitowanym w Discovery Historia, wsparcie w tytułach G+J.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Raport SB o współpracy z Lechem Wałęsą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl