SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Razem w naszej szkole 2004"

Telekomunikacja Polska wspiera ogólnopolski program edukacyjny "Razem w naszej szkole 2004"

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej  i Sportu zaingurowało wczoraj II edycję  programu edukacyjnego
dla młodzieży pt. "Czy naprawdę jesteśmy inni? - Razem w naszej szkole". Głównym  partnerem akcji jest Telekomunikacja Polska.  Program ma na celu przełamywanie istniejących jeszcze barier w społeczeństwie i "budowanie" szkół, w których  wszyscy, bez względu na swoją sprawność psychofizyczną będą  czuć się dobrze i bezpiecznie.

W ramach kampanii wszystkie szkoły ponadgimnazjalne dostały specjalny materiał edukacyjny przygotowany przez  Stowarzyszenie dzięki wsparciu
Telekomunikacji Polskiej. W każdym z ponad 12 tys. pakietów są kasety video z  filmem i materiały dydaktyczne pomocne w przeprowadzeniu lekcji wychowawczej na temat integracji.

Materiał filmowy został przygotowany w atrakcyjnej dla młodzieży formie i jego celem jest zbliżenie dwóch światów -  sprawnych i niepełnosprawnych, obalenie mitów i stereotypów na temat ludzi niepełnosprawnych oraz przybliżenie  sposobu "odbierania świata" przez osoby niewidome, niesłyszące, niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie.

Efektem przeprowadzonych lekcji ma być przygotowanie przez pojedynczych uczniów lub całą klasę spotu  trwającego 30-60 sekund o tematyce integracyjnej i zgłoszenie go na konkurs, organizowany przez MENiS i  Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Zwycięzca otrzyma kamerę video, pozostali wyróżnieni - nagrody i dyplomy.  Najciekawsze filmy zostaną - podobnie jak w poprzedniej edycji konkursu - pokazane na Europejskim Festiwalu Filmów  Integracyjnych "Ty i ja" w Kołobrzegu w czerwcu 2005r.

Telekomunikacja Polska jako operator odpowiedzialny społecznie wspiera projekty, które pomagają w realizacji idei  integracji. Wierzymy, że program "Razem w naszej szkole" pomoże prawie 2 mln uczniów odpowiedzieć na  pytanie "Czy naprawdę jesteśmy inni?" i lepiej zrozumieć świat osób niepełnosprawnych.

Dołącz do dyskusji: "Razem w naszej szkole 2004"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl