SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reaktywowany „Czar par” jesienią w Dwójce, startują castingi

Telewizja Polska - po ponad 23 latach - wznowi emisję teleturnieju „Czar par”. Dwanaście nowych odcinków jesienią br. będzie można zobaczyć w Dwójce  - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z naszych ustaleń wynika, że właśnie trwają wewnętrzne castingi na jurorów i gospodarza programu. Zaczynają się również poszukiwania uczestników.

fot. TVP Article

„Czar par” to polski teleturniej, którego twórcą jest Bożena Walter. Formuła tego projektu zakłada rywalizację między sobą dwuosobowych zespołów, którego członkami są pary (np. małżeństwa, czy osoby zaręczone).

Format był emitowany na antenie TVP1 od 20 lutego 1993 roku do 27 stycznia 1996 roku. Doczekał się trzech edycji, w których za każdym razem rywalizowało około 50 par, a do ścisłego finału przechodziło 6-8 duetów (pierwszą edycję wygrało małżeństwo państwa Skrętnych, drugą - Trusewiczów, a trzecią - Kornalewiczów). Gospodarzami programu byli wówczas Hanna Dunowska i Krzysztof Ibisz.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że Telewizja Polska na antenie Dwójki w jesiennej ramówce pokaże kolejną - czwartą - edycję tego projektu, która będzie się składać z 12 odcinków (pierwszy z nich ma zostać najprawdopodobniej wyemitowany we wrześniu, ale możliwe że nie na początku tego miesiąca).

Oznacza to, że „Czar par” powróci do telewizji po ponad 23-letniej przerwie.

Emisja w piątkowym prime-time TVP2?

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że być może „Czar par” trafi do piątkowego prime-time TVP2 - najprawdopodobniej na godz. 20.45.

Teleturniej byłby emitowany tuż po „Barwach szczęścia”, a w swoim paśmie względem poprzednich ramówek zastąpiłby seriale „O mnie się nie martw” i „Rodzinka.pl” (których jesienne sezony zmienią pory emisji).

Telewizja Polska na chwilę obecną tych informacji nie potwierdza.

TVP2 startuje z castingami

Właśnie startują poszukiwania uczestników do projektu. Aby się zgłosić do „Czaru par”, należy wysłać swoje zgłoszenie na adres: czarpar@tvp.pl. W teleturnieju mogą brać udział osoby, które ukończyły 18 rok życia. Telewizja Polska w najbliższych dniach rozpocznie oficjalną promocję castingów.

Finalnie nadawca do udziału w nowej edycji projektu wyłoni 14 par, którzy będą wykonywać zlecone przez producenta zadania. Uczestnicy będą oceniani przez jury złożone ze znanych publicznie osób - par małżeńskich. W roli dodatkowej osoby oceniającej może wystąpić ekspert z dziedziny, której dotyczy dana konkurencja.

Punkty przyznawane przez członków jury i ekspertów w odcinkach 1-11 zdecydują o tym, które pary przejdą do odcinka 12 - finałowego. Znajdą się w nim trzy duety. Spośród nich głosami widzów - oddanymi w systemie SMS - wybrana zostanie zwycięska para, która otrzyma nagrodę finansową o wartości 300 tys. zł.

Z naszych ustaleń wynika, że Telewizja Polska właśnie prowadzi wewnętrzne castingi na jurorów i gospodarza czwartej edycji „Czaru par”.

Kolejny projekt reaktywowany przez Telewizję Polską

„Czar par” jest kolejnym projektem wracającym do Telewizji Polskiej po wieloletniej przerwie. Między innymi TVP2 od jesieni 2017 roku w odświeżonej formule emituje kultowy teleturniej „Koło fortuny”, który wcześniej był obecny w ramówce stacji w latach 1993-1998 i 2007-2009.

Z kolei wiosną br. Dwójka reaktywowała muzyczny program „Szansa na sukces” (poprzednio emitowany w latach 1993-2012), a także talk-show „Europa da się lubić” (2003-2008).

Udział TVP2 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 8,16 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reaktywowany „Czar par” jesienią w Dwójce, startują castingi

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gus
Może Krzysiu Ibisz poprowadzi. Wygląda lepiej niż 20 lat temu.
33 6
odpowiedź
User
Miki
Pierwsza para TVP: Janek, Maria i Beatka.
13 5
odpowiedź
User
Marek
W tym czasie Ibisz będzie prowadził Taniec z Gwiazdami. Porę emisji sobie w TVP2 wybrali najgorszą.
19 4
odpowiedź
User
mon
Ale TVPiS serwuje nam horror. I trzeba obowiązkowo płacić za ten badziew. Zamiast promować ruch, czytelnictwo - PiS promuje siedzenie przez dorosłych przed telewizorem sprzyjające powstawaniu różnych chorób, a dzieci przed komórkami i komputerami. Nic dziwnego, że potem są pretensje do wielomiesięcznego oczekiwania w kolejce do lekarzy specjalistów.
12 19
odpowiedź
User
Romero
W TVPis wszystko jest reaktywowane, pytanie czy to z braku pomysłow czy z tęsknoty za komuną. Jedno jest pewne, od kiedy reaktywowali Dziennik Telewizyjny większość zaczyna przypominać PRL.
23 16
odpowiedź