SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwsze recyklomaty w Warszawie. Zniżki za opakowania do Costa Coffe, Multikina, Capitolu i Teatru Dramatycznego

W weekend w Warszawie stanęły pierwsze recyklomaty, służący do zbierania butelek ze szkła, plastiku i puszek z aluminium. Urządzenia ufundowała Coca-Cola Poland Services, w ramach swojej akcji #WciążZmieniamy. Zwracający odpady otrzymają zniżki w sieci kawiarni Costa Coffee, Multikinie, Teatrze Dramatycznym i Teatrze Capitol.

Article

Coca-Cola wspólnie z warszawskim ratuszem i fundacją Nasza Ziemia ogłosiła plan wdrożenia recyklomatów w maju tego roku. Dziesięć urządzeń do oddawania butelek szklanych, plastikowych PET  i puszek aluminiowych jeszcze w tym roku zostanie rozmieszczonych w całej Warszawie. Koncern uzależnia od wyników w stolicy rozszerzenie projektu na kolejne miasta w Polsce. 

W piątek 12 lipca na placu Bankowym w Warszawie stanął pierwszy recyklomat. Dzień później kolejny zaczął działać przy ulicy Ząbkowskiej. Te dwa urządzenia po wakacjach zostaną przeniesione pod halę Gwardii i pod urząd dzielnicy Praga-Północ.

- To próba budowania wspólnej odpowiedzialności za środowisko, takiej która włącza nie tylko konsumentów, ale również firmy, które bezpośrednio biorą udział w całym systemie dystrybucji napojów, z których jako konsumenci korzystamy - mówił na konferencji inaugurującej projekt Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W najbliższych tygodniach urządzenia pojawią się jeszcze przy urzędach dzielnic Bielany (od ul. Jastrzębskiego), Ursynów (przy al. KEN) oraz Białołęka (od ul. Strumykowej). Lokalizacje kolejnych recyklomatów będą podawane w kolejnych miesiącach.

Jak działa recykolmat?

Za butelki plastikowe PET, butelki szklane oraz aluminiowe puszki mieszkańcy stolicy otrzymują ekopunkty wymienne na: kawę w Costa Coffee, tańszy bilet do sieci Multikino i Teatru Dramatycznego oraz zniżki na spektakle i imprezy w Teatrze Capitol.  Wartość bonusu uzależniona jest od liczby uzbieranych ekopunktów.

Przykładowe zniżki za ekopunkty w aplikacji ETS Portfel

Korzystanie z recyklomatu - co należy zrobić?

1. Zainstalować i uruchomić aplikację ETS Portfel na telefonie – aplikacja, służąca do zbierania eko-punktów, jest dostępna w systemie Android (do pobrania tutaj) i iOS.

2. Zeskanować swój indywidualny kod w recyklomacie,

3. Wrzucać pojedynczo surowce i zbierać ekopunkty (za każdy pojedynczy odpad otrzymujemy 1 ekopunkt).

Urządzenia do selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych powstały w Polsce, przy udziale Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz firmy Eko-Tech.

- Jesteśmy niezwykle dumni ze współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa i Fundacją Nasza Ziemia, nawiązanej w ramach naszej najnowszej kampanii społecznej #WCIĄŻZMIENIAMY. To program pilotażowy, ale jednocześnie to pierwsza tego typu inicjatywa realizowana na tak dużą skalę. Jest ona naszym kolejnym krokiem na drodze do realizacji ambicji „Świata bez Odpadów”. Do 2030 r. chcemy zbierać i przekazywać do recyklingu tyle opakowań, ile trafia od nas do rąk konsumenta - mówi Stoyan Ivanov, Dyrektor Generalny Coca-Cola Poland Services.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwsze recyklomaty w Warszawie. Zniżki za opakowania do Costa Coffe, Multikina, Capitolu i Teatru Dramatycznego

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
paff
Korporacyjne kombinacje, a wystarczyło by wprowadzić butelki zwrotne jak 20 lat temu!
odpowiedź
User
qwerty
Ja nie chodze do miasta ze smartfonem. Czyli ja nie będe mógł wrzucić tam butelki. Szkoda, wrzuce do kosza.
odpowiedź
User
ewa
tylko że wczoraj recylomat już nie działał i była karteczka o awarii :)
odpowiedź
User
Mini Strand
Szajby śmieciowej ciąg dalszy! Teraz dajemy zarobić Coca Coli i firmom powiązanym... Bo oczywiście na to by w Polsce były punkty skupu nie ma ŻADNYCH SZANS. Naprawdę zadziwiające że buntowniczy naród Solidarności daje się wmanewrować a taką głupotę i jeszcze za to słono płacić...podwójnie, bo producenci plastiku już za tę produkcję Ministerstwu Środowiska zapłacili- gdzie są te pieniądze?
odpowiedź
User
Mini Strand
Korporacyjne kombinacje, a wystarczyło by wprowadzić butelki zwrotne jak 20 lat temu!


śmieszne. " To próba budowania wspólnej odpowiedzialności za środowisko..."
i jako głównego beneficjenta wybierają Coca Colę, która zatruwa środowisko bardziej niż wszystkie nasze niezmieszane odpady...
Amerykańska ściema , jak z UNICEFem
odpowiedź