SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Reklama dla klimatu” w Gazeta.pl

Portal Gazeta.pl (Agora) rozpoczyna nową akcję: „Reklama dla klimatu”, w ramach której za złotówkę prezentowane będą kampanie firm, podejmujących działania na rzecz środowiska. Jej celem jest promowanie ekologicznych postaw wśród przedsiębiorców.

Article

Kampanie reklamowe oferowane w ramach akcji będą emitowane w każdy piątek do końca listopada br. - Środowisko i przyszłość naszej planety to kwestie bardzo dla nas ważne. Wierzymy, że wraz z czytelnikami i partnerami biznesowymi mamy do odegrania istotną rolę w zmienianiu świata. Dlatego zapraszamy wszystkich do skorzystania z niestandardowej oferty, promującej ekologiczne wzorce - mówi Bartosz Wysocki, dyrektor handlowy grupy Gazeta.pl. - Naszą propozycję kierujemy do firm, które swoimi działaniami, postawą i strategią przyczyniają się do poprawy stanu środowiska - dodaje.

Gazeta.pl oferuje przedsiębiorcom jednodniową kampanię reklamową na stronie głównej portalu oraz publikację artykułu w sekcji Zielona.gazeta.pl. Całkowity koszt takich działań to złotówka. Weryfikacją firm pod kątem spełnienia warunków akcji zajmie się powołana przez organizatora komisja, która wyłoni najciekawsze, najbardziej innowacyjne, nowatorskie lub wyjątkowo efektywne przedsięwzięcia o charakterze ekologicznym, przyczyniające się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

- Zaangażowanie w kwestie ekologicznie i dbanie o wspólne dobro nie polegają tylko na tworzeniu treści na ten temat, ale też na szeregu innych działań, które możemy podejmować jako medium. Wkrótce, jako Gazeta.pl, będziemy podejmować kolejne, „zielone działania” – zapowiada Marzena Szkolak, dyrektor rozwoju marki Gazeta.pl.

Reklamy będą emitowane w każdy piątki, czyli najbardziej ‘zielone” dni portalu. W tym dniu tygodnia na portalu publikowane są treści z cyklu „Piątki dla klimatu", dotyczące m.in. skutków katastrofy klimatycznej. Przygotowywany jest też specjalny, „Zielony newsletter", a dzień zaczyna „Zielony Poranek", czyli publicystyczna rozmowa wideo na żywo poświęcona klimatowi.

Zbieranie zgłoszeń od przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z oferty portalu trwa od 14 września do 6 listopada 2020 r. Emisje reklam będą dostępne od najbliższego piątku aż do końca listopada br. W ramach akcji, strona Biura Reklamy Gazeta.pl zmieniła swój dominujący kolor na zielony, a na jej stronie głównej pojawiła się nowa sekcja - „Reklama dla klimatu". Można w niej znaleźć opis ekologicznych działań zespołu, podsumowanie redakcyjnych treści oraz prezentację standardowej oferty ekologicznej dla reklamodawców.  

Akcja „Reklama dla klimatu" będzie promowana w kanałach własnych portalu i mediach branżowych.

Według danych z badania Gemius/PBI w lipcu na stronie głównej Gazeta.pl 4,76 mln internautów wykonało 102,14 mln odsłon (każdy średnio 21,5).

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Reklama dla klimatu” w Gazeta.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl