SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reklamy są oglądane, a nie przewijane

Użytkownicy cyfrowych systemów nagrywających DVR nadal oglądają reklamy.

Urządzenia typu Digital Video Recorder, czyli cyfrowe magnetowidy umożliwiają zapisywanie programów i sprawne pomijanie reklam podczas odtwarzania rejestrowanych materiałów, Jak jednak pokazują badania firmy Nielsen, cytowane przez The New York Times, mimo tego ułatwienia, nadal średnio dwie trzecie reklam jest oglądanych.

Rezultaty tych badań powinny nieco uspokoić reklamodwaców, którzy w urządzeniach typu DVR widzieli do tej pory wrogów dla telewizyjnej reklamy. Jednym z powodów dla których użytkownicy systemów DVR oglądają materiały reklamowe jest to, że nie zapisują oni nadawanych programów, ale oglądają je "na żywo". Dzieje się tak z około połową oglądanych programów. Jednak nawet jeśli programy są oglądane z dyskowej pamięci urządzenia DVR, nadal wielu użytkowników ich nie przewija podczas reklam. Powody tego stanu są różne, a widzowie po prostu czasem lubią na nie popatrzeć.

Specjaliści firmy Nielsen zauważyli także, że oglądalność reklam w zapisanych wcześniej nagraniach jest tym większa im krótszy jest czas od momentu wyemitowania programu i jego zarejestrowania do odtworzenia. Najwięcej reklam oglądanych jest wtedy, kiedy nagranie odtwarzane jest w dniu zarejestrowania. W przypadku widzów bez systemów DVR, przerwy reklamowe nie są wcale zagospodarowywane opuszczeniem pomieszczenia czy zmianą kanału. Tego typu działań dopuszczać ma się tylko 5 proc. oglądających.

Źródło: The New York Times - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reklamy są oglądane, a nie przewijane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl