SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowy rok w historii portali Psy.pl i Koty.pl

Największe w Polsce portale o psach, kotach i ich opiekunach – Psy.pl i Koty.pl – należące do grupy multimedialnej Petstar, zanotowały najwyższe wyniki oglądalności w swojej dziesięcioletniej historii. 2,5 mln użytkowników, którzy odwiedzili portale w 2017 roku, to tylko jeden z wielu sukcesów tych dwóch tematycznych serwisów internetowych.

Article

2,5 mln użytkowników – miłośników czworonogów – którzy odwiedzili www.psy.pl i www.koty.pl, to wynik konsekwentnej realizacji strategii rozwoju portali. Wraz z ilością odwiedzających, wzrosły wyniki każdego miesiąca – serwisy odnotowały tylko w grudniu aż 900 000 odsłon. Siła portali tkwi także w mediach społecznościowych – fanpage’e na Facebooku i konta na Instagramie powiązane z portalami gromadzą obecnie ponad 250 000 fanów.

- Firma Petstar intensywnie inwestuje w rozwój serwisów. Od 3 lat przeznaczamy na to większość zysków, co w połączeniu z doskonałym zespołem dało takie wyniki. Teraz naszym celem strategicznym jest utrwalenie i wzmocnienie pozycji lidera na polskim rynku PET oraz monetyzacja ruchu w ramach naszych platform komunikacyjnych – mówi Paulina Król, prezes zarządu firmy Petstar.

Portale Psy.pl i Koty.pl to największa w polskim internecie baza artykułów o tematyce zwierzęcej, skierowanych do właścicieli i miłośników psów i kotów. Unikatowy kontent od 10 lat tworzą najlepsi eksperci i specjaliści: weterynarze, behawioryści, szkoleniowcy, kynolodzy i inni. Psy.pl i Koty.pl mogą się też pochwalić największą księgą ras w sieci, która cieszy się wysoką poczytnością wśród czytelników.

- Na tak wielki sukces pracowaliśmy bardzo ciężko przez ostatnie 2 lata, ale przed nami stoją jeszcze większe wyzwania. Według horoskopu chińskiego mamy rok Psa, a to do czegoś zobowiązuje! – dodaje Paulina Król.

Właścicielem portali Psy.pl i Koty.pl jest multimedialna grupa Petstar sp. z o. o., do której należy także magazyn „Mój Pies i Kot”, dystrybuowany w sieci sklepów Biedronka.

Firma Petstar działa również aktywnie na rzecz zwierząt. Jest pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Zerwijmy łańcuchy” – to protest przeciwko trzymaniu psów na łańcuchach. Petstar organizuje również plebiscyt „Serce dla Zwierząt”, w którym co roku nagradza osoby i instytucje bezinteresownie działające na rzecz zwierząt.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej