SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ringier Axel Springer i Tomasz Lis żądają od "Wprost" 8,7 mln zł

Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis wytoczyli proces Platformie Mediowej Point Group oraz jej spółce zależnej AWR „Wprost” w związku z prowadzoną przez „Wprost” akcją społeczną „Polska Ok!”. PMPG podaje, że Ringier i Lis domagają się od niej 8,73 mln zł.

okładka

okładka "Wprost"

- Przedmiotem postępowania jest zakazanie i usunięcie skutków działań stanowiących czyny nieuczciwej konkurencji, naruszenie praw autorskich, naruszenie dóbr osobistych oraz odszkodowanie i zadośćuczynienie. Powodowie złożyli także wnioski o zabezpieczenie roszczeń - napisała PMPG w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Zdaniem Ringier Axel Springer Polska (wydawcy „Newsweeka”), redakcja „Wprost” (AWR „Wprost”) ukradła zamysł akcji, którą wymyślił Tomasz Lis, do początku lutego br. naczelny „Wprost”, a od końca marca br. szef „Newsweeka”. - Akcja społeczna „Fajna Polska”, promująca nowoczesny patriotyzm, była autorskim pomysłem Tomasza Lisa, który już w styczniu złożył w Urzędzie Patentowym wniosek o rejestrację znaku graficznego w biało-czerwonych barwach. Wydawca „Wprost” bezprawnie przypisywał sobie później autorstwo akcji oraz prawa do promującego ją znaku - informował nas Ringier w czerwcu br. Wtedy właśnie w „Newsweeku” ruszyła wspomniana akcja „Polska jest fajna!”, mająca podobne logo i zamysł jak realizowana przez „Wprost” akcja „Polska Ok!”.


PMPG podał, że nie zgadza się z zarzutami Ringiera i rozważa powództwo przeciw Ringier Axel Springer Polska. - Przede wszystkim emitent (PMPG-przyp.) podziela stanowisko Sądu Okręgowego w Krakowie wyrażone w uzasadnieniu postanowienia z dnia 24 sierpnia 2012 roku w przedmiocie odmówienia powodom udzielenia zabezpieczeń roszczeń. Jak wskazał Sąd roszczenia powodów nawet nie zostały w wystarczający sposób uprawdopodobnione - w szczególności co do ich wysokości - napisała spółka w komunikacie.

>>> Tygodniki opinii w I płr. 2012: najwięcej zyskał „Newsweek”
 
W czerwcu br. PMPG informowało nas, że „idea i logo akcji „Fajna Polska” powstały w redakcji tygodnika „Wprost” w związku z zapotrzebowaniem wydawcy na wykreowanie akcji społecznej towarzyszącej 30-leciu tygodnika „Wprost”. Założenia akcji zostały przygotowane przez wydawcę we współpracy z redakcją. Logo akcji w jego pierwotnym kształcie zostało zaprojektowane i wykonane przez studio graficzne „Wprost””. Wydawca "Wprost" podał też, że zmienił nazwę akcji na „Polska jest ok!” ze względu na bardziej międzynarodowy charakter tego określenia i bezpośrednie powiązanie z promocją Polski przed Euro 2012.

>>> Więcej o sporze "Newsweeka" z "Wprost"

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ringier Axel Springer i Tomasz Lis żądają od "Wprost" 8,7 mln zł

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
kłótnia w rodzinie, jak miło ;)
odpowiedź
User
kasia
Ach te poobiednie igraszki
odpowiedź
User
morświn
Lis odleciał
odpowiedź