SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ringier Axel Springer Media będzie wspierać startupy z Europy Środkowo-Wschodniej

Ringier Axel Springer Media we współpracy z firmą inwestycyjną APX ogłosiły program wsparcia dla startupów działających w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki inicjatywie firmy mogą uzyskać dofinansowanie oraz pomoc merytoryczną w rozwoju.

Article

APX to inwestor venture capital, który specjalizuje się w inwestycjach na bardzo wczesnym etapie. Fundusz, który powstał w Berlinie dzięki wspólnej inicjatywie Axel Springer i Porsche, wspiera ambitne startupy z Europy i nie tylko, w fazie zalążkowej (pre-seed), często jako pierwszy inwestor.

Model APX łączy inwestycje ze wsparciem merytorycznym - jednym z podstawowych założeń jest m.in. wstępna inwestycja 50 tys. euro za 5 proc. udziałów. Od 2018 r. APX zainwestował w ponad 80 startupów z 20 branż z siedzibą w 20 krajach i we współpracy z niemal 100 współinwestorami.

Czytaj także: Powstała Komisja Zakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza przy RASP. Jej członkowie zachowują anonimowość

Wsparcie dla startupów

Teraz ogłoszono, że Ringier Axel Springer Media w strategicznym partnerstwie z APX szuka innowacyjnych startupów w Europie Środkowo-Wschodniej do współpracy i inwestycji.

Zgodnie z zapowiedzią młode firmy technologiczne na wczesnym etapie rozwoju mogą zyskać wsparcie finansowe i merytoryczne. Współpraca Ringier Axel Springer Media oraz APX zostanie oficjalnie zainaugurowana 11 maja br. podczas specjalnego wydarzenia, z kolei startupy zainteresowane współpracą mogą aplikować przez formularz zamieszczony na dedykowanej stronie internetowej.

- Technologia i innowacje są w naszym DNA, dlatego cieszę się, że dzięki wsparciu i doświadczeniu APX jesteśmy w stanie rozpocząć systematyczną współpracę ze startupami - zaznacza w komunikacie Jovan Protic, COO Ringier Axel Springer Media. - Otwieramy się na skorzystanie z narzędzi dostarczanych przez innowacyjne firmy, które wzbogacą naszą aktualną ofertę cyfrową, w przyszłości nie wykluczamy inwestycji tam, gdzie zobaczymy potencjał i synergię z naszym biznesem.

Czytaj także: Z Ringier Axel Springer Polska odchodzi szef sportu Łukasz Widuliński

Oprócz środków finansowych APX oferuje wsparcie merytoryczne dostosowane do indywidualnych potrzeb startupu oraz dostęp do rozległej sieci przedsiębiorców, mentorów i ekspertów branżowych.

- Wierzymy, że Europa Środowa i Wschodnia odegra ważną rolę w innowacjach przyszłości - deklaruje z kolei Mor Eini, Strategic Partnerships & Growth manager w APX. - Ten region obfituje w utalentowanych specjalistów, innowacyjne rozwiązania i kreatywne idee, z których skorzystać może cały kontynent. Ma szansę pomóc Europie zostać najbardziej atrakcyjnym miejscem do założenia nowej firmy.

Dołącz do dyskusji: Ringier Axel Springer Media będzie wspierać startupy z Europy Środkowo-Wschodniej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jasne
kolejny kanał przerzutowy służbowych papierków dla krzewiących ideolo elgiebów...
odpowiedź