SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ringier Axel Springer Polska przejął LaModa.pl z damską odzieżą

Ringier Axel Springer Polska kupił LaModa.pl - internetowy agregator ofert z odzieżą dla kobiet. Nie podano wartości transakcji.

Article

- Przejęcie aktywów Lamoda.pl otwiera nam drogę do nowej grupy klientów i użytkowników zainteresowanych sektorem mody. Jednocześnie umożliwia nam oferowanie partnerom jeszcze lepszych rozwiązań promocyjnych - od budowania zasięgu i świadomości marek, przez docieranie do użytkowników, aż po pozytywne decyzje zakupowe klientów - uzasadnia Mateusz Łukianiuk, dyrektor zarządzający ds. e-commerce ecosystem w Ringier Axel Springer Polska

Ringier Axel Springer Polska zapowiada, że LaModa.pl dołączy do jego innych platform sprzedażowych: Skąpiec, Opineo i Moneteasy.

LaModa.pl agreguje oferty o odzieżą dla kobiet - zarówno ekskluzywnych zagranicznych marek, jak i kolekcji młodych polskich projektantów. Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. serwis zanotował 555,2 tys. realnych użytkowników i 1,77 mln odsłon.

Domena lamoda.pl została zarejestrowana 11 lat temu przez spółkę La Moda Ventrures, która w ub.r. zanotowała 3,85 mln zł wpływów sprzedażowych, wobec 3,68 mln zł rok wcześniej. Jej koszty operacyjne poszły w górę z roku na rok z 4,1 do 4,85 mln zł, z czego wydatki na usługi obce poszły w górę z 2,62 do 3,29 mln zł, na amortyzację z 270,1 do 470,8 tys. zł, natomiast koszty wynagrodzeń zmalały z 996,4 do 898,1 tys. zł.

W konsekwencji mocno pogorszyły się wskaźniki rentowności spółki: strata sprzedażowa wzrosła z 426,7 do 990,1 tys. zł, a strata brutto i netto - z 422,1 tys. zł do 1,01 mln zł.

Natomiast spółka La Moda, którą tak samo jak La Moda Ventures zarządzają Stanisław Rozwadowski jako prezes i Tomasz Nowiński jako członek zarządu, w ub.r. miała 49,6 tys. zł wpływów i 2,8 tys. zł straty netto, wobec 13,4 tys. zł wpływów i 1,9 tys. zł straty netto rok wcześniej.

Udziałowcami La Moda Ventures poprzednio byli Stanisław Rozwadowski (30,4 proc. kapitału) i kontrolowana przez Macieja Radziwiłła spółka Cresco Financial Advisors (69,6 proc.).

Według badania Gemius/PBI w październiku serwisy i aplikacje internetowe Ringier Axel Springer Polska zanotowały 20,81 mln realnych użytkowników i 2,11 mld odsłon, a sam Onet.pl miał 16,89 mln użytkowników i 1,44 mld odsłon.

Natomiast w ub.r. Ringier Axel Springer Polska osiągnął 6 mln zł zysku netto. W ciągu roku firma połączyła się z 10 powiązanymi z nią spółkami. Ze względu na restrukturyzację Ruchu utworzyła 28,7 mln zł rezerwy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ringier Axel Springer Polska przejął LaModa.pl z damską odzieżą

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xxx
Ringier Axel Springer Polska właśnie zwolnił 7 osób. Dział eventów zwija żagle.
10 0
odpowiedź
User
?
A kogo się pozbyli? Wirtualne media jeszcze nie doniosły.
5 0
odpowiedź
User
??
Poleciała szefowa Marta Zalewska i kilka innych osób z zespołu.
7 1
odpowiedź