SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy regulamin wynagradzania w Ringier Axel Springer Polska. "Bez podwyżki cyklicznej"

Związki zawodowe działające w Ringier Axel Springer Polska uzgodniły z zarządem kształt nowego regulaminu wynagradzania, w którym znalazły się systemowe zasady podwyżek płac.
 

Marcin Terlik z komisji zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza informuje Wirtualnemedia.pl, że obu stronom udało się porozumieć w sprawie zapisów nowego regulaminu wynagradzania.

- Jako związek negocjowaliśmy w tym roku z zarządem RASP nowy regulamin wynagradzania. Jesienią udało nam się wypracować nowy kształt tego regulaminu. Przewiduje on widełki wynagrodzeń na różnych stanowiskach, co także od dawna należało do naszych postulatów. W ramach tego taryfikatora pensje są dziś normowane w firmie. Liczymy, że zwiększy to transparentność kwestii płacowych w RASP - mówi Marcin Terlik.

Związki i zarząd RASP ustaliły nowy regulamin wynagradzania

Potwierdza to także Agnieszka Skrzypek-Makowska, zastępca dyrektora komunikacji korporacyjnej w Ringer Axel Springer Polska. - Nowy regulamin wynagradzania został ogłoszony w grudniu 2023 r. W dokumencie ustalonym we współpracy ze związkami zawodowymi znalazł się m.in. taryfikator wynagrodzeń uwzględniający tzw. widełki płacowe oraz informacja odnośnie minimalnej stawki dla specjalistów - mówi nam.

Na ten moment nie ma informacji o planowanych podwyżkach w firmie dla wszystkich pracownikow w roku 2024. - Obecne widełki są załącznikiem do regulaminu wynagradzania i liczymy, że co roku prowadzone będą przez nas z przedstawicielami zarządu rozmowy na temat nowych widełek. W tym regulaminie nie ma zapisanej podwyżki cyklicznej jako takiej - wskazuje Terlik.

Poza OZZ Inicjatywą Pracowniczą w firmie działają Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" oraz Koło Syndykatu Dziennikarzy Polskich "Przegląd Sportowy”.

W grudniu 2022 związkowcy wywalczyli dodatki inflacyjne, które wypłacono w styczniu ubiegłego roku. Osoby zarabiające do 5 tys. zł brutto otrzymały dodatek w wysokości 3,5 tys. zł brutto, zaś ci zarabiający od 5001 zł do 6 tys. zł brutto -  2,5 tys. zł brutto. Pracownicy z poborami od 6001 zł do 7 tys. zł brutto otrzymali zaś dodatek w wysokości 1,5 zł brutto. Osoby ze stażem krótszym niż rok, zarabiające nie więcej niż 7 tys. zł brutto otrzymały z kolei 700 zł brutto. 

Na koniec 2021 roku liczba pracowników etatowych RASP wynosiła 1261, do tego dochodziły osoby zatrudnione na innego typu umowach. Jesienią ub.r. w firmie przeprowadzono zwolnienia grupowe. W ich wyniku spółka rozstała się ok. 100 pracownikami etatowymi. Taką decyzją podjęto w reakcji „na postępujące spowolnienie rynku i drastyczny wzrost kosztów”.

W 2021 r. Ringier Axel Springer Polska przy wzroście przychodów o 20,8 proc. do 663,3 mln zł zwiększył zysk netto z 23 do 33,5 mln zł. Najmocniej wzrosły wpływy firmy z reklam internetowych.

Czytaj także: Agnieszka Burzyńska pożegnała się z "Faktem". W “Fakt LIVE” nowy gospodarz

Czytaj także: Wojciech Biedroń uniewinniony w procesie z byłym prezesem Ringier Axel Springer Polska

Czytaj także: Adrian Borecki odchodzi z Telewizji Polskiej. „Mówię do zobaczenia”

Dołącz do dyskusji: Nowy regulamin wynagradzania w Ringier Axel Springer Polska. "Bez podwyżki cyklicznej"

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nikos
Związki zawodowe zło konieczne.
3 8
odpowiedź
User
dwir
Podwyżek niema i nie będzie
3 1
odpowiedź
User
Mgr z MBA
Podwyżki są dla zarządu.
6 0
odpowiedź