SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ringier Axel Springer Polska chce zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko w ramach programu ONZ. Olga Korolec na stanowisku group sustainability director

Ringier Axel Springer Polska dołącza do inicjatywy ONZ: UN Global Compact, która skupia firmy pracujące na rzecz zrównoważonego rozwoju. W 2020 roku wydawca wykorzysta swoje media na rzecz szerzenia idei zrównoważonego rozwoju. Szef marketingu RASP, Olga Korolec, od stycznia 2020 r. - na stanowisku group sustainability director - będzie odpowiedzialna za koordynację działań w tym zakresie na rynkach europejskich, gdzie działa RAS.

Olga KorolecArticle

RASP to pierwszy polski wydawca, który przystąpił do tej największej inicjatywy ONZ. - Firmy muszą myśleć o czymś więcej niż zysk, po to, aby tworzyć zrównoważony świat. Myślę, że inicjatywy, podczas których biznes może dyskutować i wypracowywać realne rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju, są potrzebne obecnie bardziej niż kiedykolwiek. Jestem dumny, że dzięki partnerstwu z UN Global Compact tworzymy przestrzeń do takiej dyskusji i myślenia o przyszłości - komentuje Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG.

W 2020 r. Ringier Axel Springer zamierza przeprowadzić wewnętrzny audyt swoich działań w zakresie sustainability na wszystkich rynkach CEE i chce wykorzystać siłę wszystkich swoich mediów do szerzenia idei zrównoważonego rozwoju. Olga Korolec od 1 stycznia 2020 r. będzie odpowiedzialna za stworzenie spójnej strategii zrównoważonego rozwoju oraz za koordynację wszystkich działań w tym zakresie. W nowej roli group sustainability directora będzie koordynowała też współpracę z UN Global Compact i nadzorowała realizowanie postanowień wynikających z partnerstwa.

- Coraz więcej konsumentów i pracowników oczekuje, że to właśnie firmy zaczną aktywnie działać w kwestii rozwiązywania problemów społecznych. W naszej firmie idee zrównoważonego rozwoju przyświecają nam od dawna. Teraz jednak chcemy jeszcze silniej zaangażować się w stworzenie długoterminowego planu działania łącząc siły wszystkich naszych marek.  Zależy nam na tym, by jako firma zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, ale również zachęcić do tego naszych czytelników, użytkowników i partnerów biznesowych - komentuje Olga Korolec.

Korolec pracuje w Ringier Axel Springer Polska od 2016 r. jako dyrektor marketingu. Karierę rozpoczynała w agencji reklamowej DDB, a następnie przez ponad 14 lat pracowała w działach marketingu dużych firm, m.in. Telekomunikacji Polskiej, Kompanii Piwowarskiej ITI Neovison. Od 2011 r. była partnerem w firmie Brand Insight, specjalizującej się w doradztwie w zakresie marketingu strategicznego

Inicjatywę UN Global Compact powołano w 2000 roku. Od tego czasu przystąpiło do niej ponad 13 tys. członków ze 170 krajów.  Według Organizacji Narodów Zjednoczonych działalność sustainability to nie tylko działanie proekologiczne związane z ochroną środowiska, ale również praca na rzecz zapobiegania nierównościom społecznym, walka o prawa człowieka i demokrację.

W ub.r. Ringier Axel Springer Polska osiągnął 6 mln zł zysku netto. W ciągu roku firma połączyła się z 10 powiązanymi z nią spółkami.

Dołącz do dyskusji: Ringier Axel Springer Polska chce zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko w ramach programu ONZ. Olga Korolec na stanowisku group sustainability director

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytanie otwarte
Jaki związek jest między Olgą Korolec, ekspertczynią, a Marcin Korolec, który bardzo dużo gada, a nikt nie potrafi odpowiedzieć, co ostatnio zrobił?
odpowiedź
User
Analityk
Gratulacje
odpowiedź
User
Pan
To bardzo interesujące. W ramach polityki mniejszego wpływu na środowisko firma zwija biznes.

PT
odpowiedź