SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM i Trójka dominują w największych polskich miastach (raport)

W 8. spośród 16. analizowanych największych miast i aglomeracji w Polsce liderem rynku radiowego było RMF FM. Trójka znalazła się na czele w czterech miejscach. Ponadto liderami słuchalności były takie stacje, jak: Radio ZET, Radio Szczecin, Rekord FM i Radio Gra.

Article

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za okres od marca do sierpnia 2016 roku przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w wybranych miastach Polski, pod względem udziału słuchania, w grupie wiekowej słuchaczy od 15 do 75 lat.

W Warszawie liderem było Radio ZET (spadek z 14 proc. do 12,5 proc. udziału). Druga była Trójka (wzrost z 9,8 proc. do 9,9 proc.). Podium uzupełnia RMF FM, które awansowało z miejsca czwartego (z 8,3 proc. do 9,2 proc.). Na czwartą lokatę - z pozycji siódmej - awansowało TOK FM (z 6,5 proc. do 8,3 proc.).

>>> Rynek radiowy w Warszawie

W Aglomeracji Śląskiej pierwszą lokatę zajęło RMF FM (spadek z 33,7 proc. do 29,5 proc. udziału). Drugie miejsce zajęła Trójka (wzrost z 9,5 proc. do 10,3 proc.). Na ostatniej pozycji podium uplasowało się Radio Piekary (z 5,6 proc. do 6,9 proc.). Czwartą lokatę zajęły Złote Przeboje Karolina, które przed rokiem były dziesiąte (z 3,6 proc. do 5 proc.).

>>> Rynek radiowy w Aglomeracji Śląskiej

W Trójmieście nowym liderem została Trójka, która przed rokiem była druga (z 13 proc. do 17,5 proc. udziału). Na drugie miejsce spadło RMF FM (z 16,5 proc. do 13 proc.). Ostatnią lokatę podium zajęło Radio ZET (wzrost z 9,5 proc. do 9,7 proc.). Na czwarte miejsce - z szóstego - awansowało TOK FM (z 5,6 proc. do 8,1 proc.).

>>> Rynek radiowy w Trójmieście

W Poznaniu pierwsze miejsce zajęła Trójka (z 13,7 proc. do 12,9 proc.). Druga była Eska (spadek z 13,1 proc. do 11,3 proc.). Ostatnią pozycję podium zajęło RMF FM (z 11,5 proc. do 9,3 proc.). Czwarta lokata przypadła Złotym Przebojom (z 10,7 proc. do 8,8 proc.).

>>> Rynek radiowy w Poznaniu

W Krakowie pierwsza lokata należała do RMF FM (spadek z 23,6 proc. do 22,3 proc. udziału). Drugie miejsce zajęła Trójka (wzrost z 10,9 proc. do 13,2 proc.). Na ostatnią lokatę podium - z miejsca czwartego - awansowało Radio ZET (taki sam udział na poziomie 7 proc.). Na czwartą pozycję - z ósmej - awansowało Radio Kraków (z 5,1 proc. do 6,5 proc.).

>>> Rynek radiowy w Krakowie

W Łodzi na pozycji lidera uplasowało się RMF FM (wzrost z 12,2 proc. do 15,8 proc. udziału). Drugie miejsce zajęła Trójka, która przed rokiem była trzecia (taki sam wynik na poziomie 11,5 proc.). Na ostatnią pozycję podium - z miejsca piątego - awansowało Radio ZET (z 9,7 proc. do 10,6 proc.). Czwartą lokatę zajęła Jedynka (w dół z 10,8 proc. do 9 proc.).

>>> Rynek radiowy w Łodzi

We Wrocławiu pierwsza była Trójka (spadek z 12,5 proc. do 11,7 proc. udziału). Drugie miejsce zajęło RMF FM (wzrost z 10,4 proc. do 10,9 proc.). Na ostatnią lokatę podium - z miejsca ósmego - awansowało TOK FM (z 5,2 proc. do 8,5 proc.). Na czwartą pozycję - z trzeciej - spadły Złote Przeboje Kolor (z 8,6 proc. do 6,8 proc.).

>>> Rynek radiowy we Wrocławiu

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM i Trójka dominują w największych polskich miastach (raport)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Porman
Kochani, a co z Olsztynem? Macie jakieś dane?
8 8
odpowiedź