SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM podpisało 10-letnią umową na emisję sygnału radiowego z Emitelem

Grupa RMF FM podpisała wczoraj z Emitelem nową, 10 letnią umowę o świadczenie usług emisji ogólnopolskiej sygnału radiowego RMF FM.

Article

Spółki współpracują ze sobą od wielu lat, pierwsze emisje sygnału RMF FM, z masztów należących do Emitel, zostały uruchomione w 1994 roku. Poprzednia umowa pomiędzy spółkami obowiązywała od lipca 2008 roku.

- RMF FM jest od wielu lat liderem pod względem słuchalności wśród stacji radiowych w Polsce. Nasz sukces zawdzięczamy wyjątkowej ofercie programowej oraz wysokiej dostępności sygnału, który dociera do naszych słuchaczy dzięki dobrej współpracy z firmą Emitel. Za nami kilka miesięcy negocjacji, które pomimo że był twarde, przebiegały w partnerskiej atmosferze. Jestem przekonany, że warunki współpracy w nowej umowie są korzystne dla obu stron - mówi Kazimierz Gródek, prezes zarządu Grupy RMF FM.

Nowa umowa pomiędzy stronami została zawarta na czas obowiązywania koncesji dla programu RMF FM i obejmuje emisję z 52 stacji nadawczych Emitel zlokalizowanych na terenie całego kraju. Obok emisji programu RMF FM współpraca została rozszerzona o nowe elementy. Emitel zapewni m.in. dodatkowe zabezpieczenia sieci dosyłowej i nadawczej w urządzenia rezerwowe oraz alternatywne obiekty nadawcze na czas przerw konserwacyjno-remontowych. Umowa zawiera także możliwość prezentacji treści multimedialnych Grupy RMF FM na platformie telewizji hybrydowej na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

- Współpracujemy z Grupą RMF niemal od początku istnienia rozgłośni dlatego możliwość kontynuacji współpracy bardzo mnie cieszy. Nasze relacje oparte są od lat na wzajemnym zaufaniu, którego nie byłoby gdyby nie wysoka jakość usług, o które nasz zespół dba każdego dnia. Wierzę, że to profesjonalizm i korzystne warunki dla nadawcy stały się podstawą decyzji RMF o zawarciu umowy z Emitel na okres kolejnych dziesięciu lat - dodaje Andrzej Kozłowski, prezes Emitela.

Według badania Radio Track Millward Brown udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od lutego do kwietnia 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 25,8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM podpisało 10-letnią umową na emisję sygnału radiowego z Emitelem

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ciekawy
Kiedy RMF w DAB+? Wystarczy spojrzeć na RMF On, żeby zapchać stacjami kilka muxów.
odpowiedź
User
Oko
Chełmiec pod Wałbrzychem, stacje z wieży Emitela to porażka zasięgowa w porównaniu do tych nadających z sąsiedniej wieży.
odpowiedź
User
Lp
Kiedy RMF w DAB+? Wystarczy spojrzeć na RMF On, żeby zapchać stacjami kilka muxów.

Pytanie po co, skoro jest już RMF On i z tego co widzę ma się dobrze. Wystarczy tylko dogadać się z operatorem komórkowym i praktycznie wszędzie ma się dostęp i to tez poza granicami kraju, dab+ już nie.
odpowiedź