SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF Maxx potroiło zysk

Spółka Multimedia, nadająca radio RMF Maxx, w ub.r. przy wzroście przychodów o 30,4 proc. do 39,35 mln zł zarobiła na czysto 8,1 mln zł, wobec 2,75 mln zł rok wcześniej.

Nowe logo RMF MAXX, fot. materiały prasowe Nowe logo RMF MAXX, fot. materiały prasowe

Wpływy nadawcy RMF Maxx od innych spółek należących do koncernu Bauer Media zwiększyły się w ub.r. z 29,3 do 37,06 mln zł. Przychody od Grupy RMF, obsługującej RMF Maxx jako broker, poszły w górę z 28,08 do 34,54 mln zł, a od spółki Radio Muzyka Fakty Grupa RMF - z 1,22 do 2,53 mln zł.

W pierwszym kwartale br. RMF Maxx miało 3,3 proc. udziału w rynku słuchalności, po wzroście o 0,1 pkt proc. rok do roku. Natomiast w ub.r. wynik rozgłośni zmalał z 3,7 do 3,4 proc.

Z kolei pozostałe wpływy operacyjne spółki Multimedia poszybowały w górę z 96 tys. do 1,2 mln zł (firma rozwiązała rezerwy w kwocie 1,1 mln zł).

CZYTAJ TEŻ: RMF FM zarabia coraz więcej. Rekordowy zysk

Nadawca RMF Maxx na działalność operacyjną przeznaczył w ub.r. 30,96 mln zł, o 13,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Wydatki na usługi obce wzrosły z 13,7 do 14,98 mln zł, na wynagrodzenia - z 8,14 do 9,57 mln zł, na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze - z 1,62 do 2,08 mln zł, zaś na podatki i opłaty - z 2,78 do 3,41 mln zł.

Spółka zatrudniała w ub.r. 92 pracowników etatowych, o trzech więcej niż przed rokiem.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zysk operacyjny nadawcy poszedł w górę z 2,91 do 9,42 mln zł, a po uwzględnieniu wpływów i kosztów finansowych oraz odliczeniu zapłaconego podatku dochodowego (wzrósł z 648,6 tys. do 1,8 mln zł) zysk netto zwiększył się z 2,75 do 8,1 mln zł.

Z zeszłorocznego zysku netto 7,1 mln zł przeznaczono na dywidendę, a 1 mln zł na kapitał zapasowy. Na koniec ub.r. spółka na rachunkach i lokatach miała 4,64 mln zł, wobec 3,43 mln zł rok wcześniej.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2023, a poprzedni - 2022

Dołącz do dyskusji: RMF Maxx potroiło zysk

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
drewienko
Spory zysk rok do roku, zwłaszcza jak na medium, które udaje lokalne :) To w ogóle ciekawe, że tak wiele osób daje się nabierać, że RMF MAXX jest radiem z ich regionu, podczas, gdy pasma są ogólnopolskie, tylko tak budowane, by miały znamiona lokalności. Chyba jednak wolałem, gdy było to tylko radio krakowskie i słuchanie ich przez neta dawało poczucie obcowania z czymś wyjątkowym za małolata. Dziś to czysty biznes, z badań im wyszło, że czarne logo jest gorsze od różowego, a trzy literki mniej czytelne niż dwie i od razu im skoczyły wyniki heh...
12 1
odpowiedź
User
Zorientowana
A patałach likwidatorek Majcherek w PR wyciąga dłoń po nasze wynagrodzenia, generuje długi i pompuje środki do firm zewnętrznych znajomków. Jawne działanie na szkodę spółki
7 3
odpowiedź
User
User2156
Szkoda, że dzisiejsze RMF MAXX niewiele odróżnia się od konkurencji... Mam nadzieję że w końcu pójdą po rozum do głowy i zmienią tego dyrektora muzycznego, bo Czerwiński pasuje do RMF FM, ale nie do MAXXa.
12 0
odpowiedź