SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF zapłaci

RMF FM ma zapłacić Jerzemu Owsiakowi 49,5 tys. zł

Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał, że radio RMF FM powinno zapłacić Jerzemu Owsiakowi 49,5 tys. zł za audycje radiowe, które nie zostały zrealizowane z powodu zerwania umowy przez radio.

W ten sposób Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji z lutego tego roku, od którego apelowało RMF FM.

Zdaniem sądu, zawarta między Jerzym Owsiakiem a RMF FM umowa była umową o dzieło. Zerwanie tej umowy przez RMF FM nastąpiło z przyczyn nieuzasadnionych. Z tych względów RMF FM musi zapłacić Jerzemu Owsiakowi 49,5 tys. zł za 11 niezrealizowanych audycji - uznał sąd. To rozstrzygnięcie jest prawomocne.

"To moja pierwsza sprawa sądowa, może będzie taką wykładnią dla innych, którzy się spotkają z podobną sytuacją" - powiedział po wyroku Pap Jurek Owsiak.
"Jest to nauczka, że ktoś ceniąc czyjeś umiejętności zawodowe i zawierając z nim umowę, powinien przestrzegać wszelkich zasad. Ja nie jestem osobą znającą się na kruczkach prawnych, wierzę ludziom, uważam, że na tym powinno się opierać wiele zasad życiowych, jeżeli będziemy się na tym opierać, to nam będzie naprawdę o wiele łatwiej" - dodał.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF zapłaci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl