SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Feluś na stałe prowadzącym #Newsroom za Tomasza Machałę

Redaktor naczelny WP Sportowe Fakty oraz wicenaczelny Wirtualnej Polski Robert Feluś będzie na stałe prowadzącym program #Newsroom, emitowany jednocześnie w WP oraz Polsat News - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Robert FeluśArticle

Od października 2019 roku Robert Feluś współpracował z Wirtualną Polską jako szef zespołu przygotowującego cotygodniowy program „#Newsroom”. Program od maja ub.r.  jest emitowany na WP.pl i w Polsat News.

Feluś pojawiał się także od czasu do czasu jako jego prowadzący, w zastępstwie za Tomasza Machałę, byłego redaktora naczelnego i wiceprezesa WP Media (obecnie prezesa spółki zarządzającej WP Pilot). Tak też się stało, kiedy Machała wybrał się na urlop po publikacji serwisu OKO.Press, który opisywał - wedle jego informacji - związki WP z Ministerstwem Sprawiedliwości.

Jak wynika z naszych aktualnych informacji, Feluś będzie teraz prowadzącym „#Newsroom” na stałe. - Robert Feluś będzie teraz gospodarzem programu Newsroom. Podczas jego nieobecności w zastępie program poprowadzi Michał Wróblewski, bądź inny dziennikarz WP - przekazał Wirtualnemedia.pl Michał Siegieda, rzecznik prasowy Wirtualnej Polski.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynikało także, że na giełdzie nazwisk na stanowisko naczelnego za Tomasza Machałę ma być również Robert Feluś. Jego kandydatura może być jednak postrzegana po kryzysie jako ryzykowna ze względu na okoliczności jego rozstania się z „Faktem” (po okładce z synem Leszka Millera sam zrezygnował ze stanowiska).

Program jest emitowany w niedziele o godz. 18:00 ze studia Wirtualnej Polski, można go oglądać w Polsat News oraz na stronie głównej WP.pl.

Tomasz Machała - bez zmian - dalej będzie prowadził część wydań porannego cyklu wywiadów „Graffiti” w Polsacie i Polsat News.

- Decyzje podejmowane przez władze Wirtualnej Polski nas nie dotyczą - informuje dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Polsat Tomasz Matwiejczuk. Jak dodał "w Polsacie wykonuje zwykłą pracę dziennikarską, czyli współprowadzi rozmowy w jednym z naszych programów - Graffiti i osiąga bardzo dobre wyniki oglądalności".

Machała będzie prowadził „Graffiti” na zmianę z Piotrem Witwickim. Program jest emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 7.45 w Polsacie i Polsat News.

Feluś przez wiele lat w „Fakcie”

Robert Feluś od 2003 roku do jesieni 2018 roku z krótką przerwą był związany z „Faktem” (Ringier Axel Springer Polska). Był tam m.in. szefem działów newsowych, organizatorem redakcji regionalnych, wicenaczelnym i szefem dodatku „Fakt Pieniądze”, a w połowie 2014 roku objął funkcję redaktora naczelnego.

Zrezygnował z niej we wrześniu 2018 roku po szeroko krytykowanym tekście na temat śmierci syna Leszka Millera (były premier w pozwie domaga się za tekst od RASP przeprosin na pierwszej stronie przez sześć dni i 1,5 mln zł zadośćuczynienia). Przeprosiny od Roberta Felusia w dniu publikacji artykułu ukazały się na Fakt.pl, a także w kolejnym numerze tabloidu.

Feluś przez ponad rok pracował też w innych redakcjach w RASP. W 2013 roku przez kilka miesięcy był redaktorem prowadzącym „Forbes Polska”, a od sierpnia 2013 do maja 2014 roku był menedżerem operacyjnym newsroomu sportowego (redagującego „Przegląd Sportowy”, Onet Sport i dział sportowy „Faktu”). Natomiast w latach 2017-2018 prowadził niektóre wydania programu „Onet Rano”. Przed pracą w RASP był związany m.in. z „Super Expressem”, „Dziennikiem Polskim” i „Echem Krakowa”.

W sierpniu br. Robert Feluś wspólnie z byłym szefem „Wprost” Jackiem Pochłopniem i byłym wicenaczelnym „Faktu” Jan Domaniewski zaczęli oferować szkolenia z komunikacji oparte na autorskim standardzie College Method obejmującym m.in. symulację warunków kolegium redakcyjnego.W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 31,8 proc. do 519 mln zł oraz 44,27 mln zł zysku netto (wobec 49,4 mln zł rok wcześniej).

Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. strony i aplikacje internetowe Grupy Wirtualna Polska zanotowały 21,52 mln użytkowników i 2,81 mld odsłon, a sam portal WP.pl - 17,18 mln użytkowników i 1,79 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Robert Feluś na stałe prowadzącym #Newsroom za Tomasza Machałę

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Gratulacje Robert 👍
odpowiedź
User
Duo
Ten sam poziom obu panów.
odpowiedź
User
Ada
Polsat już raz strzelił sobie w stopę Durczokiem. Teraz widać kontynuuje tę strategię strzelając sobie w kolana Felusiem i Machałą. Róbcie tak dalej. Nam na Wiertniczej to się podoba :-) .
odpowiedź