SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Lewandowski, Suchar Codzienny i Joanna Kuchta z najpopularniejszymi polskimi kontami na Instagramie

Według analiz firmy NapoleonCat najpopularniejsze konto na polskim Instagramie należy do Roberta Lewandowskiego. Większość profili z pierwszej dziesiątki zestawienia jest prowadzona przez kobiety.

Robert Lewandowski w barwach Bayernu MonachiumArticle

Robert Lewandowski jest liderem Instagrama od dłuższego czasu - jego konto było najpopularniejsze także na koniec ub.r. Obecnie liczba użytkowników obserwujących profil piłkarza wzrosła do ponad 5,2 mln.

Pozostałe najpopularniejsze konta mają wielokrotnie mniej followersów. Na drugim miejscu listy znalazł się Suchar Codzienny z liczbą ponad 987 tys. obserwujących, a podium zamyka Joanna Kuchta (ponad 921 tys. obserwujących). W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych profili jest sześć prowadzonych przez kobiety.

W kategorii blogów i vlogów największe zainteresowanie przyciągają: Suchar Codzienny, Julia K. - Maffashion, AbstrachujeTV oraz Anna Lewandowska. W porównaniu z zestawieniem najpopularniejszych kont blogowych z kwietnia ub.r. widać, że liderzy zestawienia znacząco zwiększyli liczbę obserwujących. Konto Suchar Codzienny otwierające listę powiększyło liczbę followersów z 266,8 tys. do ponad 987 tys., z kolei Julia K. przyciąga obecnie 738,6 tys. obserwujących, podczas gdy rok temu było ich 286 tys.

Wśród najpopularniejszych osób polskiego Instagrama w pierwszej trójce są Robert Lewandowski, Joanna Kuchta i Ewa Chodakowska.

Kategoria “organizacje” została zdominowana przez kluby i drużyny sportowe. Profile o tematyce sportowej wykazują największą aktywność, ale też gromadzą wokół siebie najwięcej zainteresowanych. Potencjał Instagrama dostrzegły również fundacje i firmy NGO, jak również placówki kulturalne (np. muzea) i oświatowe (szkoły i uczelnie wyższe). Z coraz większym powodzeniem działają również profile poszczególnych miast, czy różnego rodzaju wydarzeń (np. Woodstock) oraz inicjatyw lokalnych (np. RestaurantWeek, Dziewczyńskie Poranki, KrakowFestival Office).

Autorzy raportu zauważają, że marki wciąż radzą sobie na Instagramie gorzej niż konkretne popularne osoby. Największą popularnością cieszą się brandy modowe - odzieżowe i kosmetyczne. Na pierwszym miejscu w tej kategorii znalazł się profil Top Model Polska z liczbą 190,4 tys. obserwujących, który wyprzedza Local Heroes i szkola.tv.pl.

Dołącz do dyskusji: Robert Lewandowski, Suchar Codzienny i Joanna Kuchta z najpopularniejszymi polskimi kontami na Instagramie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl