SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Tekieli wiceszefem Polskiego Radia 24, Krzysztof Gottesman odwołany po zaproszeniu do stacji Jana Hartmana

Robert Tekieli został nowym wiceszefem Polskiego Radia 24, a Małgorzata Byrska dyrektorem naczelnej redakcji gospodarczej. Krzysztof Gottesman został odwołany, bo prezesowi Polskiego Radia nie spodobało się, że do jednej z audycji PR24 zaproszono Jana Hartmana.

Article

Jedną z głównych zmian jest utrata stanowiska dyrektora radiowej Trójki przez Adama Hlebowicza. I on i jego zastępca Szymon Sławiński zostali odwołani przez zarząd Polskiego Radia. Nowym szefem stacji będzie Wiktor Świetlik, a jego zastępcą - Wojciech Surmacz.

Adam Hlebowicz objął fotel dyrektora PR3 w kwietniu 2016 roku. Wcześniej szefował gdańskiemu Radiu Plus. Pełnił tam funkcję redaktora naczelnego, a od 2005 roku był dyrektorem rozgłośni. W przeszłości kierował Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku i pracował jako redaktor w kwartalniku „Pobratymcy” i tygodniku „Ład”.

Wiktor Świetlik (dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, jako felietonista współpracujący m.in. z „Super Expressem” i „W Sieci”) pojawił się w Polskim Radiu 24 ze stałą audycją we wrześniu ub. roku; był gospodarzem audycji historycznej „Nos Kleopatry” i niektórych wydań „Debaty dnia”. W kwietniu br. został jednym z prowadzących poranne pasmo w tej stacji.

Zarząd Polskiego Radia odwołał też Wojciecha Surmacza ze stanowiska redaktora naczelnego Naczelnej Redakcji Gospodarczej. Jego miejsce na stanowisko szefowej NRG zajęła Małgorzata Byrska.

Krzysztof Gottesman odwołany, bo do Polskiego Radia 24 zaproszono Jana Hartmana

Stanowisko zastępcy dyrektora - redaktora naczelnego Polskiego Radia 24 stracił Krzysztof Gottesman. Pracuje on w Polskim Radiu od 10 lat, w latach 2007-2009 kierował redakcją publicystyki Jedynki. Wcześniej m.in. przez 17 lat pracował w „Rzeczpospolitej”, na stanowiskach (kolejno) reportera, publicysty, szefa działu krajowego i działu opinii oraz jeden z wydawców.

Jego miejsce w Polskim Radiu 24 zajął dziennikarz, pisarz i publicysta Robert Tekieli. Jego związki z radiem zaczynają się od połowy lat 90 - gdy zaczął prowadzić audycje w należącym do Archidiecezji Warszawskiej Radiu Józef. W 2001 roku  został dyrektorem programowym tej rozgłośni i był nim do 2003 roku. Jest publicystą "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". Od połowy ub.r. przez kilka miesięcy prowadził w TVP Warszawa autorski program "Tekieli. Krótki przewodnik po duszy" (szefem stacji był wówczas Jacek Sobala, od marca br. prezes Polskiego Radia).

- Odwołałem Krzysztofa Gottesmana po tym, jak dowiedziałem się, że do Polskiego Radia 24 został zaproszony Jan Hartman, człowiek, który opowiada się między innymi za kazirodztwem - powiedział Jacek Sobala, od marca br. prezes Polskiego Radia, serwisowi Niezalezna.pl. Hartman gościł 28 kwietnia w audycji „Gorący temat” prowadzonej przez Filipa Memchesa. Drugim gościem był Tomasz Krzyżak z „Rzeczpospolitej”, rozmawiano o dokumencie „Chrześcijański kształt patriotyzmu” opublikowanym przez Episkopat Polski.

Przypomnijmy, że Jan Hartman o kazirodztwie napisał we wrześniu 2014 roku na swoim blogu w serwisie internetowym „Polityki”. Zachęcał do dyskusji o legalizacji związków kazirodczych. Redakcja tygodnika zdecydowała się usunąć jego wpis. Niedługo potem Hartman został sportretowany na okładce „Wprost” z młodą dziewczyną o podobnych do niego rysach twarzy i napisem „Kazirodztwo jest OK”. Publicysta pozwał za to tygodnik, a w sierpniu ub.r. na mocy zawartej ugody wydawca pisma przeprosił go za tę publikację oraz zapłacił mu kilkanaście tys. zł na pokrycie kosztów prawnych i jako dodatkową zapłatę.

W kwietniu zmienił się dyrektor Polskiego Radia 24

Pod koniec kwietnia br. nowym szefem Polskiego Radia 24 został Paweł Badzio, który zastąpił Tomasza Kuca pełniącego tę funkcję od października ub.r. W kwietniu w ramówce stacji wprowadzono kolejne zmiany, m.in. przesunięto o godzinę wcześniej poranne pasmo publicystyczne i wprowadzono stałych gospodarzy w poszczególne dni - zostali nimi Dorota Kania, Wiktor Świetlik, Grzegorz Jankowski, Sławomir Jastrzębowski i Krzysztof Świątek (ten ostatni od grudnia ub.r. jest kierownikiem redakcji publicystyki rozgłośni). Pojawiła się też nowa audycja „Rządy pieniądza” prowadzona przez Tomasza Wróblewskiego.

Zarząd Polskiego Radia nie chce komentować zmian. Zarówno Jedynka, jak i Trójka w okresie od lutego do kwietnia br. zanotowały spadki słuchalności: Jedynka na poziomie 0,5 pkt. proc., Trójka - o 0,8 pkt.

Polskie Radio 24 jest nadawane analogowo od września ub.r., przejęło częstotliwości Czwórki. Od lutego do kwietnia br. miało 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Robert Tekieli wiceszefem Polskiego Radia 24, Krzysztof Gottesman odwołany po zaproszeniu do stacji Jana Hartmana

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Dlaczego każda kolejna nominacja w PR przypomina awanse oficerów politycznych?
Rozumiem, że Tekieli ze swoimi poglądami zagwarantuje większy pluralizm, dialog i otwarcie na różne wizje rzeczywistości?
Przecież u niego nawet Papież Franciszek ma przechlapane.
odpowiedź
User
Komentator
No to zacznie się egzorcyzm. Grubo.
odpowiedź
User
hd
Dziwnym zbiegiem okoliczności awansują funkcjonariusze medialni, którzy od lat wychwalali PiS.
odpowiedź