SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rock Radio odpiera oskarżenia Jerzego Zelnika o „ubecką prowokację” i publikuje całą rozmowę z nim

W satyrycznej audycji Rock Radia przeprowadzono prowokację telefoniczną z Jerzym Zelnikiem sugerującą, że za nieprawomyślne poglądy chciałby on wysłać na wcześniejszą emeryturę m.in. Artura Barcisia. - Pytania, które słychać na nagraniu , powstały już po rozmowie ze mną. Ubecka prowokacja!!! - oburzył się Zelnik. W odpowiedzi rozgłośnia opublikowała całą rozmowę z aktorem. - Nic nie było dogrywane - zapewnia szef stacji Mikołaj Lizut.

Mikołaj Lizut, szef Rock Radia (fot. agora)Mikołaj Lizut, szef Rock Radia (fot. agora)

W wydaniu audycji Rock Radia „Książę i żebrak” z 22 września br., prowadzonej przez Kubę Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego, telefoniczną rozmowę z Jerzym Zelnikiem przeprowadził Mikołaj „Jaok” Janusz. Podał się za urzędnika Kancelarii Prezydenta i spytał aktora, otwarcie popierającego od kilku lat Prawo i Sprawiedliwość oraz kandydatów tej partii w wyborach prezydenckich, których artystów można by wysłać na wcześniejszą emeryturę „za nieprawomyślność i krytykowanie prezydenta Andrzeja Dudy”. Zelnik najpierw wymienił Olgierda Łukasiewicza, ale zorientował się, że ten ma już 69 lat, więc podał Artura Barcisia. - On krytykował prezydenta? - dopytywał Janusz. - Tak, on raczej za Komorowskim - stwierdził Zelnik. - No to już, na czarną listę. Zaczniemy od Barcisia - podsumował prezenter.


Całej audycji można wysłuchać na stronie Rock Radia.

Audycję wyemitowano 22 września br., jednak głośno zrobiło się o niej dopiero w czwartek wieczorem, kiedy wypowiedzi Jerzego Zelnika w krytycznym tonie opisała Karolina Korwin-Piotrowska w felietonie na portalu Onet.pl. - Rozmawiałam z Mikołajem Lizutem, szefem Rock Radia i mówił mi, jak ekipa w radiu, która też wiele przecież w swoim życiu słyszała, była w kompletnym szoku. Jak tych starych wyjadaczy absolutnie zatkało. Bo takiego zachowania się, żeby bez zająknienia się, bez najmniejszego oporu wskazać palcem potencjalnych wrogów nowej władzy, odsyłając ich na wcześniejsza emeryturę, nie spodziewali się - napisała dziennikarka.

W piątek w internecie pojawiło się wiele memów z Zelnikiem donoszącym na Barcisia. O sprawie w czwartek i piątek poinformowało wiele mediów. W piątek była jednym z tematów w „Faktach” TVN, a w sobotę trafiła na pierwszą stronę „Super Expressu”.

Jerzy Zelnik utrzymuje, że fragment rozmowy wyemitowany w Rock Radiu został zmanipulowany. - W przekonaniu, że rozmawiam z kancelaria Prezydenta, zgodziłem się zebrać opinie artystów na temat wieku emerytalnego. Reszta to prowokacja! Pytania, które słychać na nagraniu , powstały już po rozmowie ze mną. Ubecka prowokacja!!! Przykro mi, że nazwiska moich Przyjaciół Aktorów zostały wmanipulowane w tę żałosną prowokację! - napisał aktor na swoim profilu twitterowym. - Radio zrobiono montaż, zadawano pytania, których de facto mi nie zadawano - dodał w rozmowie z Fronda.pl. - Ktoś do mnie zadzwonił przedstawiając się, że jest z kancelarii. I dowiedziałem się, że Kancelaria Prezydenta jest zainteresowana opinią środowiska artystycznego na temat wcześniejszego wieku emerytalnego - tzn. powrotu do tego wieku, który proponuje Andrzej Duda. Tego dotyczyła rozmowa - podkreślił w wypowiedzi dla wPolityce.pl


Zupełnie innego zdania są dziennikarze Rock Radia. - Powiedział dokładnie to, co powiedział w takiej kolejności, poproszony o wskazanie osób zaczął od jednego nazwiska, potem podał drugie i powiedział, że zastanowi się nad kolejnymi nazwiskami - opisał zachowanie Zelnika Mikołaj Janusz w wypowiedzi dla „Faktów” TVN. - Zelnik kłamie. Nic nie było dogrywane - powiedział portalowi Gazeta.pl Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Rock Radia.

W sobotę po południu rozgłośnia opublikowała na swojej stronie całą, trzyczęściową rozmowę Zelnika z Januszem. W programie znalazła się jej druga część.

Dodajmy, że w marcu br. w „Księciu i żebraku”, Mikołajowi Januszowi, podającemu się za dowódcę wojskowego, udało się tak skutecznie „wkręcić” posłankę Krystynę Pawłowicz w ochotnicze przeszkolenie wojskowe dla parlamentarzystów, że sprawa dotarła do marszałka Sejmu. Z kolei w lutym br. autorzy audycji próbowali nabrać zastępcę redaktora naczelnego „Super Expressu”, oferując rzekome pamiętniki skazanego za pedofilię Mariusza Trynkiewicza. Według tabloidu wyemitowana rozmowa została zmanipulowana (więcej na ten temat).

 

Od lipca do września br. udział Rock Radia w rynku radiowym wyniósł 0,4 proc. (według Radia Track - zobacz wyniki wszystkich sieci radiowych).

Dołącz do dyskusji: Rock Radio odpiera oskarżenia Jerzego Zelnika o „ubecką prowokację” i publikuje całą rozmowę z nim

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
g
Zelnik Moherowo PiSowska szmata donosicielska
odpowiedź
User
k
Pogrąża się p. Zelnik. Zamiast grozić napluciem i brnąć w kłamstwo, wypada przeprosić i się wycofać. Za co się obraża? Że powiedział, co myśli naprawdę? Wyszło po prostu na jaw, że jest szują, donosicielem, frajerem, naiwniakiem, sprzedawczykiem, egoistą i tchórzem. Brawo Rock Radio!
odpowiedź
User
Eni
Sprawa powinna zostać jak najszybciej wyjaśniona - najlepiej przez ekspertów lub prokuraturę; nagranie dokładnie zbadane - ludzie powinni zapoznać się z prawdą - do tego każdy z nas ma prawo - tego jak do tej pory nie zapewnia mainstream
na dziś widać tylko górę błota , kamienie do ręki biorą rownież znane postaci życia publicznego i tak to się kręci; czy musi tak to się kręcić?
odpowiedź