SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rock Radio znów ma pięciu prezenterów. Do stacji dołączył Ryszard Brzeziński

W weekendy w Rock Radiu (Grupa Radiowa Agory) można usłyszeć Ryszarda Brzezińskiego. Dziennikarz poprzednio pracował w poznańskich rozgłośniach.

Article

- Ryszard Brzeziński dołączył do zespołu Rock Radia w drugiej połowie października, wzmacniając go po odejściu Michała Żołądkowskiego - informuje nas Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory, do której należy rozgłośnia. Obecnie nowy prowadzący jest gospodarzem audycji "Wyloguj się na weekend z Rock Radiem", która nadawana jest w soboty i niedziele w godz. 10-15.

Ryszard Brzeziński doświadczenie zawodowe zdobywał jako stażysta w Radiu Koszalin, później - jako reporter i prezenter programów - w szczecineckiej lokalnej TV Gawex. W Radiu Merkury (obecnie Radio Poznań) był reporterem, a w MC Radio Poznań prowadził pasmo popołudniowe rozgłośni.

Roszady personalne w Rock Radiu

W sierpniu z Rock Radia odszedł Michał Żołądkowski (pracuje teraz w Trójce). Od tego czasu rozgłośnia wypełniała tygodniowy program czwórką prowadzących: Mariuszem Stelmaszczykiem (ze stacją związany od 2009 r., wówczas grało pod nazwą Roxy FM), Janem Bajorkiem (w Rock Radiu od końca 2018 r.), Tomaszem Obertynem (od września 2020 r.) i Kubą Kaletą (od maja br.).  

Dołączenie Ryszarda Brzezińskiego do Rock Radia to kolejna w ostatnich 12 miesiącach zmiana prowadzącego w tej stacji. W grudniu ub.r. do rozgłośni dołączył Grzegorz Kowalczyk (dziś jest specjalistą ds reklamy w warszawskim Radiu Kolor). Zaczął prowadzić tam weekendowe pasma. Wówczas też został piątym prezenterem rozgłośni - po tym, jak pod koniec września ub.r. z Rock Radia odszedł Tomasz Miara (dołączył do radiowej Trójki). Nazwisko Grzegorza Kowalczyka po dwóch miesiącach przestało widnieć w zakładce "ludzie radia". 1 lutego br. do zespołu rozgłośni dołączyła Magdalena Rataj. Również zaczęła prowadzić weekendowe pasma. Po trzech miesiącach odeszła ze stacji, a jej miejsce zajął Kuba Kaleta.

0,5 proc. słuchalności Rock Radia

Rock Radio to sieć czterech lokalnych stacji radiowych nadających w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu. Prezentuje na antenie klasykę muzyki rockowej: od utworów Led Zeppelin, The Doors i The Beatles, przez piosenki Queen, Perfect, Pink Floyd, AD/DC, aż po muzykę Bon Jovi i U2.

Stacja zaczęła nadawać 31 stycznia 2014 r. Rock Radio powstało na bazie działającego już wcześniej Radia Roxy FM. - Rock Radio to od zawsze wyrazista, pełna ciekawych osobowości i pomysłów stacja. Potrafi zaskoczyć niejednego znawcę rocka piosenką czy historią, zmobilizować swoich fanów do wspólnego grania znanych kawałków - mówił rok temu Piotr Jaroszewski, dyrektor stacji muzycznych Grupy Radiowej Agory.

Jak wynika z ostatniego badania Radio Track, Rock Radio w fali sierpień-październik 2022 r. miało 0,5 proc. udziału w słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Rock Radio znów ma pięciu prezenterów. Do stacji dołączył Ryszard Brzeziński

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ewa bez adama
O Jezusie...
9 0
odpowiedź
User
Alojzy
Tylko pięciu prezenterów przez cały tydzień? Radio na bogato ;-)
19 10
odpowiedź
User
Pj
W związku z tym że wszystkie Ryski to porządne chłopy powiem krótko biedny jeszcze nie wie w co wdepnął.....
9 14
odpowiedź