SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rock Radio znów ma pięciu prezenterów. Do stacji dołączył Ryszard Brzeziński

W weekendy w Rock Radiu (Grupa Radiowa Agory) można usłyszeć Ryszarda Brzezińskiego. Dziennikarz poprzednio pracował w poznańskich rozgłośniach.

- Ryszard Brzeziński dołączył do zespołu Rock Radia w drugiej połowie października, wzmacniając go po odejściu Michała Żołądkowskiego - informuje nas Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory, do której należy rozgłośnia. Obecnie nowy prowadzący jest gospodarzem audycji "Wyloguj się na weekend z Rock Radiem", która nadawana jest w soboty i niedziele w godz. 10-15.

Ryszard Brzeziński doświadczenie zawodowe zdobywał jako stażysta w Radiu Koszalin, później - jako reporter i prezenter programów - w szczecineckiej lokalnej TV Gawex. W Radiu Merkury (obecnie Radio Poznań) był reporterem, a w MC Radio Poznań prowadził pasmo popołudniowe rozgłośni.

Roszady personalne w Rock Radiu

W sierpniu z Rock Radia odszedł Michał Żołądkowski (pracuje teraz w Trójce). Od tego czasu rozgłośnia wypełniała tygodniowy program czwórką prowadzących: Mariuszem Stelmaszczykiem (ze stacją związany od 2009 r., wówczas grało pod nazwą Roxy FM), Janem Bajorkiem (w Rock Radiu od końca 2018 r.), Tomaszem Obertynem (od września 2020 r.) i Kubą Kaletą (od maja br.).  

Dołączenie Ryszarda Brzezińskiego do Rock Radia to kolejna w ostatnich 12 miesiącach zmiana prowadzącego w tej stacji. W grudniu ub.r. do rozgłośni dołączył Grzegorz Kowalczyk (dziś jest specjalistą ds reklamy w warszawskim Radiu Kolor). Zaczął prowadzić tam weekendowe pasma. Wówczas też został piątym prezenterem rozgłośni - po tym, jak pod koniec września ub.r. z Rock Radia odszedł Tomasz Miara (dołączył do radiowej Trójki). Nazwisko Grzegorza Kowalczyka po dwóch miesiącach przestało widnieć w zakładce "ludzie radia". 1 lutego br. do zespołu rozgłośni dołączyła Magdalena Rataj. Również zaczęła prowadzić weekendowe pasma. Po trzech miesiącach odeszła ze stacji, a jej miejsce zajął Kuba Kaleta.

0,5 proc. słuchalności Rock Radia

Rock Radio to sieć czterech lokalnych stacji radiowych nadających w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu. Prezentuje na antenie klasykę muzyki rockowej: od utworów Led Zeppelin, The Doors i The Beatles, przez piosenki Queen, Perfect, Pink Floyd, AD/DC, aż po muzykę Bon Jovi i U2.

Stacja zaczęła nadawać 31 stycznia 2014 r. Rock Radio powstało na bazie działającego już wcześniej Radia Roxy FM. - Rock Radio to od zawsze wyrazista, pełna ciekawych osobowości i pomysłów stacja. Potrafi zaskoczyć niejednego znawcę rocka piosenką czy historią, zmobilizować swoich fanów do wspólnego grania znanych kawałków - mówił rok temu Piotr Jaroszewski, dyrektor stacji muzycznych Grupy Radiowej Agory.

Jak wynika z ostatniego badania Radio Track, Rock Radio w fali sierpień-październik 2022 r. miało 0,5 proc. udziału w słuchalności.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Rock Radio znów ma pięciu prezenterów. Do stacji dołączył Ryszard Brzeziński

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ewa bez adama
O Jezusie...
odpowiedź
User
Alojzy
Tylko pięciu prezenterów przez cały tydzień? Radio na bogato ;-)
odpowiedź
User
Pj
W związku z tym że wszystkie Ryski to porządne chłopy powiem krótko biedny jeszcze nie wie w co wdepnął.....
odpowiedź