SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rozpoczyna się III edycja akcji "Make a Connection"

Młodzi wolontariusze nawiązują kontakt ze swoimi społecznościami ...

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży (PFDiM) oraz firma Nokia ogłosiły w dniu dzisiejszym rozpoczęcie kolejnej edycji programu Make a Connection - przyłącz się. Program będzie wspierał projekty stworzone i zarządzane przez młodych wolontariuszy w wieku od 16 do 22 lat, którzy podejmą działania na rzecz społeczności lokalnych w 3 województwach: kujawsko - pomorskim, małopolskim oraz śląskim. W tegorocznej edycji, podobnie jak w latach ubiegłych, z każdego województwa zostanie wybranych co najmniej 15 grup młodzieżowych.

"Od 2001 roku kiedy program rozpoczął swoją działalność w Polsce prawie 2 tysiące młodych ludzi wzięło udział w realizacji blisko 100 projektów," powiedziała Maria Holzer, prezes PFDiM. "Ta nowa edycja pozwoli setkom młodych ludzi nawiązać bliższy kontakt z ich społecznościami aby zainicjować pozytywne zmiany."

Projekty realizowane w ramach programu Make a Connection - przyłącz się obejmują prace dotyczące integracji mniejszości, działania sportowe, oraz promowanie regionalnej kultury i historii. Młodzi wolontariusze mają także możliwość udziału w szkoleniach z zakresu zarządzania, planowania budżetu, sporządzania raportów finansowych, umiejętności pracy w grupie oraz działań public relations. Lokalni partnerzy programu będą koordynować pracę wolontariuszy, poprowadzą dla nich szkolenia oraz zabezpieczą pomoc techniczną.

Emilia Zagórska, koordynująca program z ramienia firmy Nokia Poland, powiedziała: "Naszym celem jest pomaganie wolontariuszom w samodzielnym realizowaniu projektu oraz w zdobywaniu niezbędnych umiejętności przydatnych w życiu prywatnym i zawodowym."

Niektóre projekty będą kontynuacją działań podjętych podczas I i II edycji programu, tak jak np. "Multimedialny Puchatek", który uczy dzieci pracy z komputerem. Jeden z jego uczestników, Kamil z Bydgoszczy wspomina: "Pamiętam pierwszy dzień, kiedy zaczęliśmy realizować projekt. Nigdy wcześniej nie uczyłem dzieci, można powiedzieć, że byłem raczej zdenerwowany. Tego dnia pod koniec lekcji, usłyszałem najpiękniejsze słowa: kiedy będą następne zajęcia?" Kamil chyba nigdy nie zapomni radości z jaką mógł odpowiedzieć - "Zajęcia będą jutro".

Zawiadomienia o konkursie będą rozesłane do różnych grup, w tym do młodzieżowych rad miast, parlamentów uczniowskich, samorządów szkolnych, lokalnych stowarzyszeń utworzonych i zarządzanych przez młodzież. Indywidualne dotacje na realizację projektów mogą być różnej wysokości, ale nie przekroczą 6 tysięcy złotych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 maja, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 czerwca br. Realizacja projektów wyłonionych w drodze konkursu potrwa od sierpnia 2003 do końca kwietnia 2004 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rozpoczyna się III edycja akcji "Make a Connection"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl