SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rozstrzygnięcie konkursu 'Bramy Kraju'

24 kwietnia 2006 r. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu 'Bramy Kraju', zorganizowanego przez firmy AMS i Eskadra.

Konkurs ogłoszono 15 grudnia 2005 roku podczas konferencji „Bramy Kraju”, dotyczącej marketingu miast i regionów. Był on poświęcony witaczom, czyli konstrukcjom promocyjno-reklamowym, ustawianym przy wjeździe i wyjeździe z miast. W zamyśle organizatorów rywalizacja o najlepsze witacze mogłaby zapoczątkować cykl konkursów na temat marketingu miejskiego, promujących najlepsze rozwiązania w tej dziedzinie.

Na konkurs zgłoszono 56 prac w trzech kategoriach:
 
- witacze istniejące
- witacze projektowane
- komercyjny produkt turystyczny

Podczas oceny jurorzy brali pod uwagę następujące cechy:

- estetyka (20%)
- kreatywność (30%)
- komunikatywność (20%)
- efektywność (30%)

W kategorii „Witacz istniejący” nagrodę zdobyło miasto Gdynia za witacz „Uśmiechnij się – jesteś w Gdyni”. Nagrodą jest kampania reklamowa na nośnikach AMS.

       

W kategorii „Witacz projektowany” nagrodę zdobyło miasto Bełchatów za witacz „Bełchatów – daj się skusić”. Nagrodą jest 20 000 zł na realizację projektu.

W kategorii „Komercyjny produkt turystyczny” nagrodzono gminę Kartuzy za projekt zagospodarowania turystycznego „Złotej Góry” w Brodnicy Górnej.
Nagrodą jest opracowanie kampanii promocyjnej od agencji Eskadra.

Organizatorzy dodatkowo przyznali specjalne wyróżnienie dla Ostrowa Wielkopolskiego za istniejące witacze z hasłem „Tu mieszkam” i postaciami znanych osób – mieszkańców Ostrowa.

Przedstawiciele zwycięskich miast i gmin otrzymali dyplomy i wyjątkowe statuetki ze szkła i granitu.

Piotr Parnowski, Prezes AMS i przewodniczący jury, tak podsumował konkursowe zmagania samorządów:

„Kiedy pierwszy raz postanowiliśmy przyjrzeć się polskim witaczom, wydawało się, że wprawdzie tego typu konstrukcji jest w kraju mnóstwo, ale najczęściej są one zaniedbane i nieciekawe. Konkurs pokazał, że jest całkiem sporo miast i gmin, w których myśli się jednak o witaczach i chce jak najlepiej powitać przyjezdnych. Zobaczyliśmy też, jak istotną rolę odgrywa otoczenie i kontekst, w którym jest usytuowany witacz.
Nie zawsze i nie wszystkim udaje się trafić w dziesiątkę, ale widać wyraźnie, że poszukiwania trwają. I o to przecież chodzi. Prace nadesłane na nasz konkurs uzmysławiają też, jak trudną sztuką jest wymyślenie, a potem zbudowanie dobrego, skutecznego marketingowo witacza.
Jak na pierwszy konkurs o tej tematyce, napłynęło bardzo dużo prac, co oznacza, że zainteresowanie marketingiem miejscowości jest spore. Gminy szukają sposobów na skuteczną promocję i warto im w tym pomagać.”
Konkurs „Bramy Kraju” nagradza najlepsze rozwiązania kreatywne w promocji miast, regionów i produktów turystycznych. Ma też zapoczątkować mądrą modę na inwestowanie w promocję zewnętrzną miejsc i skuteczne zarządzanie przestrzenią miejską. Przedsięwzięcie jest skierowane do jednostek zajmujących się zawodowo lub zainteresowanych promocją miast i miejsc, głównie samorządów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rozstrzygnięcie konkursu 'Bramy Kraju'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl