SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wielkie rekrutacje w Polska Press. Grupa szuka naczelnych

Polska Press Grupa rozpoczęła otwarte rekrutacje na stanowiska redaktorów naczelnych portali i gazet należących do spółki.  W pierwszym etapie poszukiwani są szefowie 12 tytułów prasowych i ich serwisów internetowych. 

Siedziba Polska Press, fot. PAP/Marcin ObaraSiedziba Polska Press, fot. PAP/Marcin Obara

Kandydaci zainteresowani wzięciem udziału w rekrutacjach powinni mieć bogate doświadczenie zawodowe w branży dziennikarskiej, a także wykazać się umiejętnościami przywódczymi oraz kreatywnością w kierowaniu redakcjami. Miejscem pracy wybranych redaktorów naczelnych będą redakcje w Makroregionach Pomorze, Zachód, Wielkopolska, Kujawsko-Pomorskie oraz w Rzeszowie - podano w komunikacie. 

– Rozpoczynamy proces poszukiwania redaktorów naczelnych w Polska Press, którzy nie tylko będą kształtować nasze media, ale również będą odzwierciedlać wartości, na których opiera się nasza firma, czyli rzetelność, różnorodność i zaangażowanie społeczne. Chcemy, by nasze media były znowu ważnymi graczami na regionalnych  i lokalnych rynkach - mówi Zenon Nowak, prezes Polska Press Grupy.

W pierwszej kolejności poszukiwani są redaktorzy naczelni, którzy pokierują redakcjami „Gazety Wrocławskiej”, „Gazety Lubuskiej”, „Dziennika Bałtyckiego”, „Głosu Dziennika Pomorza”, „Głosu Szczecińskiego”, „Głosu Koszalińskiego”, „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego”, „Nowościami Dziennika Toruńskiego”, „Głosu Wielkopolskiego” oraz „Nowin”.

Naczelnych tych tytułów zdymisjonowano w ostatnich tygodniach. 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w rekrutacjach mogą przesyłać odpowiednie dokumenty za pośrednictwem strony wydawnictwa.

Polska Press od ponad trzech lat należy do Orlenu

Orlen podał pod koniec lutego br., że otrzymał dwie wstępne oferty podmiotów zainteresowanych kupnem Polska Press, ale nie są to oferty wiążące.  - Trochę za wcześnie mówić, co zrobimy z Polska Press. Prowadzimy analizy wielowymiarowe w sensie ekonomiki i opłacalności biznesu. Po tym czasie będziemy mogli się wypowiedzieć, jakie podejmiemy kroki - stwierdził Witold Literacki, p.o. prezesa Orlenu. Według nieoficjalnych ustaleń jedną z tym ofert złożyła Grupa ZPR Media, wydająca m.in. “Super Express”.

Koncern energetyczny przejęcie Polska Press od niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau ogłosił pod koniec 2020 roku, a sfinalizował - po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK - wiosną 2021 roku. Wydawnictwo zostało wtedy wycenione na 210 mln zł: 131 mln zł wartości przedsiębiorstwa i 79 mln zł nadwyżki środków pieniężnych.

- W ramach finalnego rozliczenia ceny, po korekcie o 13 mln PLN, na którą wpływ miała zmiana kapitału obrotowego oraz długu netto, ostateczna wartość godziwa przekazanej zapłaty wyniosła 222 mln PLN. Wartość księgowa nabytych aktywów netto na moment przejęcia kontroli wynosiła 200 mln PLN - opisał Orlen w sprawozdaniu.

W połowie 2022 roku Orlen wartość swojej inwestycji w udziały Polska Press obniżył o 33 mln zł do 193 mln zł, uzasadniając, że po przeprowadzeniu testu na utratę wartości stopę dyskonta podwyższono do 10,89 proc.

Przez pierwsze dwa lata z nowym właścicielem wydawnictwo notowało ujemną rentowność. W 2021 roku co prawda nieznacznie zwiększyło przychody - z 314 do 314,5 mln zł, ale koszty operacyjne wzrosły o 3 proc. do 330,3 mln zł. Do tego doszedł spadek uzyskanych dotacji i ponad 20 mln zł odpisów, w konsekwencji spółka zanotowała 30,8 mln zł straty netto (wobec 4,1 mln zł zysku rok wcześniej). Z kolei w 2022 roku przy wzroście przychodów o 4,7 proc. do 329,3 mln zł i kosztów operacyjnych o 13,7 proc. do 375,4 mln zł strata netto wyniosła 23 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wielkie rekrutacje w Polska Press. Grupa szuka naczelnych

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PiSarro
Nie każdy redaktor zalicza się do naczelnych.
odpowiedź
User
Nick
Czy w hurcie możecie zwolnić naszego szmita z twojego stylu i jego zonę? Bardzo prosze
odpowiedź
User
Zenobiusz
W tym tworze na prowincji powiatowej nie ma kto pracować. Starzy mają wy...e, a młodzi z poziomem gimbazy. Treści ściągane i kopiowane z lokalnych portalików i FB. Zarówno do papieru jak i na naszemiasto. Papier umiera, portaliki lokalne klikbajty. W dużych miastach nie istnieją. Ciągle w dół z ujemnym zyskiem. Niemiec śmiał się jak sprzedawał.Tym bardziej, że nadal wynajmują od Niemca siedziby i biura.
odpowiedź