SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszają zmiany w oddziałach TVP. Joanna Strzemieczna-Rozen dyrektorem TVP Gdańsk

Nowy zarząd Telewizji Polskiej rozpoczyna proces zmiany dyrektorów w oddziałach terenowych. Nowym dyrektorem TVP Gdańsk została właśnie Joanna Strzemieczna-Rozen, która kierowała oddziałem w przeszłości - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp Article

Joanna Strzemieczna-Rozen w sobotę 20 lutego br. otrzymała oficjalną nominację na dyrektora oddziału od prezesa TVP Jacka Kurskiego. Zastąpiła na tym stanowisku Marka Wałuszkę, który kierował TVP Gdańsk od listopada ub.r. (powołany został za czasów prezes Janusza Daszczyńskiego).

- Nominację dostałam w sobotę od prezesa Kurskiego, który przyjechał do Gdańska i mi ją wręczył - mówi gdansk.pl Strzemieczna. - Ja jestem od tego, żeby ten ośrodek podźwignąć i pomóc ludziom. Za wcześnie na moje komentarze. Dajcie mi popracować.

- Czy prezes Kurski dał Pani w czasie spotkania nowe zadania? - pytamy.

- Chciałabym o tym wszystkim powiedzieć, ale jestem winna moim pracownikom, żeby oni o wszystkim dowiedzieli się pierwsi - mówi nowa szefowa TVP Gdańsk.

- Jak ocenia Pani pracę swojego poprzednika, Marka Wałuszki?

- Na pewno poproszę o audyt tego ośrodka pod względem finansowym i technicznym, i po audycie będę mogła powiedzieć, jaki jest jego stan - mówi Strzemieczna. - Ale powiem tylko, że Marek Wałuszko to był najlepszy dyrektor do tej pory w tym ośrodku. 
Strzemieczna-Rozen była już dyrektorem TVP Gdańsk w latach od 2006 roku do lutego 2009 roku. Po jej odejściu, na wniosek nowego szefa oddziału Piotra Ostrowskiego w ośrodku został przeprowadzony wewnętrzny audyt, który wykazał, że w latach 2006-2009 doszło w nim do szeregu nieprawidłowości i nadużyć finansowych. Miały one doprowadzić do wypłynięcia ze spółki około 200 tys. zł.  Sprawą następnie zajęła się Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, ale w 2011 roku umorzyła ona postepowanie w tej sprawie.

Dodajmy, że nowy zarząd TVP zdecydował, że ośrodki regionalne Telewizji Polskiej w tym roku nie dostaną więcej pieniędzy na funkcjonowanie. Wycofano się też z planów wydłużenia pasm oddziałów regionalnych z kilku do 16 godzin dziennie, co miało nastąpić wiosną tego roku. Był to pomysł poprzedniego prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszają zmiany w oddziałach TVP. Joanna Strzemieczna-Rozen dyrektorem TVP Gdańsk

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ani grosza
To nie są żadne oddziały regionalne, tylko wojewódzkie telewizyjki- regionów jest 8 słownie osiem a nie 16.
35 16
odpowiedź
User
MEDIOZNAWCA
Trzeba wymienić wszystkich szefów regionalnych TVP
28 37
odpowiedź
User
Wiedzma
Poprzedniemu dyrektorowi Waluszce nie dorasta do pięt. Nie rozumiem po co ta zmiana. Chyba tylko, że Marek nie dałby się Kurskiemu tak sterować jak ta ..... Oj kiedyś za kołnierz się nie wylewalo.
52 17
odpowiedź