SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ryś, niedźwiedź, łoś i wilk na etykietach piwa Żubr

Kompania Piwowarska rozpoczęła V edycję kampanii CSR pod hasłem „Żubr ratuje życie zagrożonych gatunków”. Zamiast króla puszczy na butelkach i puszkach piwa Żubr zajmą: ryś, niedźwiedź, łoś i sóweczka. Celem akcji jest pomoc zagrożonym gatunkom oraz zachęcanie konsumentów do odpowiedzialnego zachowania wobec przyrody.

Article

W ramach kampanii pod hasłem „Kto nie trzyma z Żubrem, ten trąba”, podobnie jak w latach ubiegłych, król puszczy znika z etykiet butelek i puszek, by zwrócić uwagę na zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt w Polsce.

Na opakowaniach zamiast ikonicznego żubra znajdą się tym razem wizerunki: rysia, niedźwiedzia, łosia i wilka. Nowością tegorocznej kampanii będzie specjalne oznaczenie puszek i butelek kodem QR. Skanując kod, konsumenci zostaną przeniesieni na specjalną stronę jednej z akcji. Kampania obejmuje również materiały POSM oraz współpracę z wybranym sieciami handlowymi.

 - Partnerami tegorocznej akcji są organizacje, z którymi współpracujemy od lat, bo widzimy korzystny wpływ dla całego ekosystemu we wspólnych działaniach. Cieszy nas też silne poparcie konsumentów dla inicjatyw Funduszu Żubra. Również w tym roku liczymy na ich zaangażowanie – zdradzę, że w jednej z akcji będzie to kluczowa kwestia – zapowiada Mateusz Wietrzyński, junior brand manager Żubra.

Od 2019 r. marka Żubr w ramach powołanego w tym celu Funduszu Żubra wspiera działania organizacji ekologicznych, jednostek państwowych oraz naukowych. Dotychczas wspólnie z IBS PAN zrealizowano akcje takie jak: zakup specjalistycznego sprzęt dla Białowieskiego Parku Narodowego, zakup superkomputera, czyli nowoczesnego sprzętu, który korzysta ze sztucznej inteligencji w przetwarzaniu danych z detektorów zainstalowanych w puszczy, czy akcję ocieplająca wizerunek nietoperzy połączoną z postawieniem specjalnych wież.

Podczas ubiegłorocznej kampanii Fundusz Żubra wsparł projekt Fundacji Dziedzictwa Przyrodniczego tworząc 50 mikrorezerwatów i zabezpieczając 15 h wiecznych lasów na terenach Polski Wschodniej oraz włączył się w projekt Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” przywracający populację susła moręgowanego.

 

Kampania będzie prowadzona w telewizji i w mediach społecznościowych, a także z udziałem influencerów – przyjaciół Żubra. Działania PR i digital przygotowała Huta 19 im. Joachima Fersengelda, media zaplanował i zakupił Zenith.

Dołącz do dyskusji: Ryś, niedźwiedź, łoś i wilk na etykietach piwa Żubr

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zen
Ta kampania miała sens, gdy współpracowali z WWF. A nie z jakimiś drobnymi organizacjami, które nie robią nic konkretnego.
odpowiedź