SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Policzono ślad węglowy gali Effie Awards Poland

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR wspólnie z ekspertami z Fundacji Climate Strategies Poland przeprowadziło szczegółowe badanie śladu węglowego Gali Effie Awards Poland 2023. 

Badanie obejmowało trzy dni wydarzenia (dzień przed i dzień po) oraz uczestników gali, co pozwoliło uwzględnić różnorodne aspekty emisji związane z ich udziałem.

- Świadomość problemów związanych ze zmianami klimatycznymi rośnie, a nasza odpowiedzialność za środowisko naturalne staje się coraz bardziej palącym wyzwaniem. W odpowiedzi na te wyzwania, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR podjęło decyzję o dokładnej analizie wpływu swoich działań na środowisko, skupiając się na śladzie węglowym wydarzenia, które organizuje – mówi Anna Zimecka, director of innovation and operational excellence w SAR, organizator Effie Awards.

Dojazdy i zużycie mediów w czołówce

Wskazano kluczowe obszary emisji, wskazując na dojazdy uczestników, zużycie mediów oraz inne aspekty organizacji wydarzenia, które przyczyniają się do emisji dwutlenku węgla. SAR zauważa, że najbardziej problematyczne obszary, takie jak dojazdy uczestników, stanowiące aż 33,06 proc. całkowitej emisji, podkreślają potrzebę promowania bardziej ekologicznych środków transportu. Podobnie, zużycie mediów, które odpowiada za 24,08 proc. emisji, wymaga poszukiwania bardziej zrównoważonych rozwiązań.

- Dynamika zmian klimatu przyspiesza, dlatego każde działanie, by ograniczyć ślad węglowy, jest tak istotne - wskazuje Katarzyna Czarska rzeczniczka Fundacji Climate Strategies Poland zajmującej się liczeniem śladu węglowego firm i miast, strategiami dekarbonizacji oraz walką z dezinformacją klimatyczną.

SAR podkreśla, że dzięki tej analizie można lepiej zrozumieć wpływ określonych działań na środowisko i dążyć do optymalizacji oraz redukcji emisji. W dalszej kolejności organizacja planuje kontynuować wcześniejsze działania ekologiczne oraz poszukiwanie nowych sposobów na obniżenie emisji, co jest niezbędne dla utrzymania wysokich standardów zrównoważonego rozwoju. SAR zobowiązuje się do dalszego angażowania się w działania na rzecz ochrony klimatu i inspiracji innych podmiotów w branży do podejmowania podobnych inicjatyw.

Dołącz do dyskusji: Policzono ślad węglowy gali Effie Awards Poland

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl