SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Ryszard Petru chce pozwać i oskarżyć „W Sieci” i „Super Express” za teksty o jego wyjazdach z Joanną Schmidt

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiada pozew i prywatny akt oskarżenia przeciw „Super Express” (ZPR Media) i „W Sieci” za artykuły opisujące jego wspólne wyjazdy z wiceszefową partii Joanną Schmidt („W Sieci” zamieściło na razie tylko zapowiedź tekstu). Polityk uważa, że publikacje stanowią próbę zniesławienia go.

Article

W sobotnio-niedzielnym wydaniu „Super Expressu” i zapowiedzi nowego numeru „W Sieci”, udostępnionej w piątek wieczorem, poinformowano, że Ryszard Petru i Joanna Schmidt w ub.r. kilka razy wyjeżdżali wspólnie w różne miejsca, zatrzymując się w luksusowych hotelach. Każdemu posłowi przysługuje do 7,6 tys. zł rocznie zwrotu kosztów noclegów związanych z pełnieniem mandatu poselskiego.

- Petru wraz ze Schmidt latają wówczas regularnie z Poznania do Warszawy i w odwrotnym kierunku. Schmidt nie może zgłosić do Kancelarii Sejmu rozliczeń z hoteli w Poznaniu, bo to jej okręg wyborczy. Ale Petru już tak. Lider Nowoczesnej melduje się w Poznaniu z godną podziwu cyklicznością, nocując – na koszt podatnika – na przykład w czterogwiazdkowym hotelu Rezydencja Solei (620 zł za osobę) i pięciogwiazdkowym City Park Hotel & Residence (669 zł). Zaprzyjaźnieni coraz mocniej parlamentarzyści w listopadzie urządzili kolejny wspólny wypad – tym razem do Krakowa, oczywiście znów za publiczne pieniądze (po ok. 1 tys. zł od osoby). Wydaje się więc, że ich sylwestrowy wylot do Lizbony był jedynie ukoronowaniem intensywnej znajomości z ostatnich miesięcy - wyliczono w artykule „W Sieci”. Skomentowano też wyjazd Petru i Schmidt do hotelu w Olszewnicy Nowej pod koniec czerwca. - W dokumentach nie znajdujemy śladu z ich działalności politycznej w tych dniach, a na wiele szczegółowych pytań otrzymujemy zdawkowe odpowiedzi: „Posłanka jest reprezentantką całego suwerena i powinna utrzymywać kontakty z wyborcami na terytorium całej Polski” - napisano.

W wypowiedzi w artykule „Super Expressu” Ryszard Petru zapewnił, że wszystkie wyjazdy opisane przez dziennik miały charakter służbowy.

Takie stanowisko lider Nowoczesnej przedstawił też w oświadczeniu partii wydanym w sobotę rano. - Wszelkie doniesienia z artykułów w „SE” i „W Sieci” są całkowicie nieprawdziwe, oszczercze i skandaliczne. Wszystkie wymienione w artykule hotele i wyjazdy były wyjazdami grupy posłów Nowoczesnej i miały charakter służbowy - czytamy w oświadczeniu.

Partia uważa, że nieprawdziwe sugestie, że Petru wykorzystywał publiczne pieniądze do celów prywatnych, są próbą zniesławienia. Zapowiada też, że lider Nowoczesnej pozwie „W Sieci” i „Super Express”, będzie domagał się zamieszczenia sprostowań i przeprosin oraz zapłaty po 50 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Artykuły prasowe rozpowszechniające nieprawdziwe informacje oraz w sposób niezgodny z prawdą insynuujące rzekome wydarzenia ze sfery życia prywatnego będą skutkowały złożeniem zawiadomienia do prokuratury o zniesławienie a także skierowaniem sprawy na drogę cywilną o ochronę dóbr osobistych - napisano w oświadczeniu.

Według danych ZDKP w listopadzie ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Super Expressu” wynosiła 132 162 egz. Natomiast średnia sprzedaż ogółem „W Sieci” wynosiła w tamtym miesiącu 69 193 egz.

- Także ten, no,te.... ach! #wolne media - tak Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii ds. redakcyjnych, skomentował na Twitterze zapowiedź skierowania przez Ryszarda Petru zawiadomienia do prokuratury. Przypomnijmy, że zniesławienia dotyczy art. 212 Kodeksu karnego, a przeciw stosowaniu tego zapisu protestowało wiele razy środowisko dziennikarskie. Ponadto posłowie Nowoczesnej w drugiej połowie grudnia i na początku stycznia okupowali salę plenarną Sejmu, protestując m.in. przeciw planowanym ograniczeniom w pracy dziennikarzy w parlamencie. - Jestem znowu przerażony - zażartował z deklaracji pozwu redaktor naczelny „Super Expressu” Sławomir Jastrzębowski, nawiązując do piątkowej zapowiedzi pozwania dziennika przez Agatę i Paulinę Młynarską za publikację zdjęć ich ciężko chorego ojca.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ryszard Petru chce pozwać i oskarżyć „W Sieci” i „Super Express” za teksty o jego wyjazdach z Joanną Schmidt

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
conf
ciekawe czy da się podciągnąć wyjazdy nowoczesnego rysia do kategorii "sexturystyka";)? w każdym razie chłop na pewno sobie "pozwiedzał góry i doliny" w portugalii:)
32 5
odpowiedź
User
Sky
Rysiek&Joanna lovestory jakiego dawno nie było w polskiej polityce...
29 2
odpowiedź
User
Polak
Rozumiem pozywać za opublikowane artykuły - może - udowodnią przed sądem lub nie, czy to prawda czy nie. Ale grożenie pozwem przed publikacją (nie jest to nic jednoznacznie niewłaściwego, jak np. publikowanie zdjęć jakiś zmarłych osób na przykład) to przypomina próbę zakneblowania ust. W imię oczywiście obrony demokracji zapewne.
30 1
odpowiedź
User
Swetru
No to się Petru nastrzelał w Sylwestra ;)
21 0
odpowiedź
User
siła muzyki
'Posłanka jest reprezentantką całego suwerena i powinna utrzymywać kontakty z wyborcami na terytorium całej Polski'. Pełna zgoda z oświadczeniem partii N. Sami przyznają, że 'utrzymywała kontakty' na terenie całej Polski. A Petru, to też wyborca.
21 2
odpowiedź
User
grzech
Za zniesławienie to on sam siebie powinien pozywać, tak średnio za co drugie wypowiedziane zdanie.
13 0
odpowiedź
User
taki Krzysiek
Za zniesławienie to on sam siebie powinien pozywać, tak średnio za co drugie wypowiedziane zdanie.
Ciekawe że czasem komentarz czytelnika jest lepszy niż cały artykuł.
2 0
odpowiedź
User
podatnicy
nowoczesna to teraz pozwiemy was```za kabaret sejmowy pod sejmem za donosy za to ze,.podatnicy musza takie cyrki oplacac utrzymywac ,.podatnicy musza pracowac---na takie,.figurki--pacynki oddajcie poselstwa normalnym polakom co chca pracowac ,.dla polski
3 1
odpowiedź
User
Janek
To zapytajcie go szczegółowo jakie to służbowe sprawy mieli do załatwienia w Portugalii. Szukali tam sekretarki do swojego biura?
2 0
odpowiedź
User
tekla
W Sieci zawsze było tabloidowym tygodnikiem?
0 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing