SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z „Rzeczpospolitej” po 14 latach odchodzi redaktor zarządzający

Mateusz Pawlak, redaktor zarządzający w „Rzeczpospolitej”, po niemal 14 latach odchodzi z Gremi Media. Zapowiada, że skupi się teraz na działania własnej fundacji. 

Mateusz Pawlak, fot. materiały prasoweMateusz Pawlak, fot. materiały prasowe

Od 2010 roku Mateusz Pawlak pracował w dziale ekonomicznym „Rzeczpospolitej”. Od sześciu lat zarządzał projektem „Moje Pieniądze” - specjalnym cotygodniowym dodatkiem „Rzeczpospolitej” oraz serwisem internetowym w ramach portalu.rp.pl poświęconym finansom osobistym. Kierował też zespołami dziennikarskimi serwisów klimat.rp.pl oraz regiony.rp.pl.

Skoncentruje się na działalności fundacji

Oprócz pracy Gremi Media Mateusz Pawlak od kilkunastu lat rozwijał własną inicjatywę - Fundację Game Music. Promuje ona wysokie standardy dźwięku i muzyki w grach video. Flagowym projektem fundacji jest organizacja wydarzeń Game Music Festival w Londynie i we Wrocławiu. W ramach obu edycji festiwalu Fundacja produkuje i wystawia koncerty muzyki ilustracyjnej z gier. Ponadto współpracując z kompozytorami i inżynierami dźwięku z całego świata fundacja prowadzi szereg działań edukacyjnych oraz poprzez własne wydawnictwo muzyczne wydaje muzykę z gier video na nośnikach fizycznych i cyfrowych.

Czytaj także: Iwona Siejka subscription growth managerem „Rzeczpospolitej”

Mateusz Pawlak zapowiada, że właśnie na fundacji zamierza się teraz skupić. - Projekty Game Music tak bardzo się rozwinęły, że coraz trudniej byłoby je pogodzić z odpowiedzialnościami w Gremi Media. Po latach łączenia tych funkcji nadszedł czas na skoncentrowanie się na działaniach fundacji - mówi. 

Jak dodaje, z Gremi Media rozstaje się w dobrych relacjach. Mateusz Pawlak z wykształcenia jest ekonomistą. Karierę dziennikarską zaczynał w warszawskim oddziale agencji Thomson Reuters.

Czytaj także: Nie będzie zwolnień w „Sporcie”. Naczelny: Cały zespół zostaje

Czytaj także: Wydawca „Rzeczpospolitej” utrzymał zysk. Jedną trzecia więcej z internetu

Dołącz do dyskusji: Z „Rzeczpospolitej” po 14 latach odchodzi redaktor zarządzający

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl