SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rzeczpospolita” uruchomiła serwis Radar.rp.pl o branży zbrojeniowej. Szefem Marcin Piasecki

W ramach portalu internetowego „Rzeczpospolitej” (Gremi Media) utworzono serwis Radar.rp.pl, którego redaktorem prowadzącym został Marcin Piasecki. Sekcja jest redagowana we współpracy z Zespołem Badań i Analiz Militarnych.

Article

Radar.rp.pl podzielony jest na pięć sekcji tematycznych: Przemysł Obronny (z informacjami m.in. o przetargach i zakupach w branży zbrojeniowej), Wojsko Polskie (o modernizacji krajowych sił zbrojnych), Technologie, Świat i Program Wisła (ta ostatnia dotyczy kluczowego projektu dla rozwoju polskiej obrony powietrznej).

- Uruchomiliśmy oddzielny serwis obserwując jak duże zainteresowanie Czytelników budzą materiały związane z obronnością i przemysłem obronnym, publikowane w papierowym wydaniu „Rzeczpospolitej” i na portalu Rp.pl - uzasadnia Marcin Piasecki.

Teksty do serwisu piszą dziennikarze „Rzeczpospolitej” zajmujący się tematyką obronności i spraw międzynarodowych, m.in. Zbigniew Lentowicz, Andrzej Łomanowski, Marek Kozubal i Artur Bartkiewicz.

Ponadto nawiązano współpracę z Zespołem Badań i Analiz Militarnych, wydawcą takich magazynów branżowych jak „Wojsko i Technika”, „Lotnictwo Aviation International” i „Morze”. Dzięki temu w serwisie publikowane są teksty dziennikarzy tych pism.

- Dzięki połączeniu sił „Rzeczpospolitej” i wydawnictwa ZBiAM czytelnicy dostają unikalny produkt na rynku podparty wiarygodnością doświadczonych dziennikarzy i ich ogromną wiedzą branżową. Radar jest cenną pigułką wiedzy dla tych, którzy interesują się obronnością - podsumowuje Marcin Piasecki. - To dopiero początek - będziemy sukcesywnie rozwijać serwis, dodawać nowe elementy, uatrakcyjniać treści - zapowiada.

Według badania Gemius/PBI w styczniu br. portal Rp.pl zanotował 4,53 mln realnych użytkowników i 17,82 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” uruchomiła serwis Radar.rp.pl o branży zbrojeniowej. Szefem Marcin Piasecki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl