SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samsung patentuje klawiaturę wyświetlaną na dłoniach użytkownika

Samsung zarejestrował patent dający mu prawa do technologii wirtualnej klawiatury wyświetlanej na dłoniach użytkownika.

Article

Pomysł Samsunga ma związek z okularami Galaxy Glass mającymi być alternatywą dla oferowanego wąskiemu gronu odbiorców urządzenia Google Glass.

Koreański producent chce, aby wprowadzanie tekstu nie odbywało się tutaj wyłącznie za pomocą komend głosowych.

Oprócz tego użytkownik ma mieć również możliwość skorzystania z wirtualnej klawiatury na wyświetlanej na dłoniach.

Do tego celu wykorzystana została technologia rzeczywistości rozszerzonej, która bazuje na obrazie otrzymywanym z wbudowanej w urządzenie kamery. Na tej podstawie specjalny algorytm wyświetla na ekranie okularów litery w tych miejscach, gdzie rozpoznawana jest lokalizacja dłoni. Do dyspozycji oddane mają zostać dwie wersje klawiatury - klasyczna QWERTY oraz kompaktowa. W obu przypadkach wprowadzanie tekstu odbywa się za pomocą kciuka, co ilustrują zamieszczone szkice.

Patent został zarejestrowany przez Światową Organizację Własności Intelektualnej, a także jej koreański odpowiednik. Samsung oficjalnie nie ujawnił swoich planów związanych z nową technologią. Firma nie potwierdziła również prac nad okularami Galaxy Glass.

Dołącz do dyskusji: Samsung patentuje klawiaturę wyświetlaną na dłoniach użytkownika

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mt
Głupie to..że nie wart komentarza.
20 9
odpowiedź