SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po 24 latach Scott Mills odchodzi z BBC Radio 1, a Steve Wright po 23 latach znika z popołudniówki w BBC Radio 2

Brytyjski prezenter radiowy Scott Mills opuszcza BBC Radio 1. Ze stacją był związany od 1998 r. We wrześniu zastąpi Steve'a Wrighta, który po 23 latach przestaje prowadzić popołudniowe pasmo w BBC Radio 2.

Od lewej: Scott Mills (fot. Twitter Scott Mills), Steve Wright (fot. YouTube Radio Technicolour)Article

Media w Wielkiej Brytanii szczegółowo opisują ostatnie zmiany personalne w stacjach radiowych należących do publicznego nadawcy, bo dotyczą bardzo znanych nazwisk. Scott Mills po 24 latach odchodzi z BBC Radio 1. - Czas naprawdę szybko leci, gdy się dobrze bawisz. I z pewnością tak było w ciągu ostatnich 24 lat w moim ukochanym Radio 1. Stacji, która towarzyszyła mi, odkąd skończyłem sześć lat. Wtedy powiedziałem mamie, że chcę tam pracować, ale nigdy nie myślałem, że to zrobię - powiedział Scott Mills.

Prezenter w przyszłym roku skończy 50 lat. W radiu pracuje od 1989 r. Scott Mills dołączył do BBC Radio 1 w październiku 1998 r. jako gospodarz "Early Breakfast Show" nadawanego w godz. 4-7. Następnie prowadził wiele różnych programów w tej sieci, zanim został gospodarzem "Scott Mills Show" w 2004 r. (nadawany do dziś od godz. 13). Od dziesięciu lat audycję prowadzi z Chrisem Starkiem, który również opuszcza BBC Radio 1 i przechodzi do Capital Radio, w którym zostanie gospodarzem porannego programu. Obaj przez ostatnie trzy lata prowadzili również w BBC Radio 5 Live program w sobotnie przedpołudnia.

Ostatni raz obu prezenterów będzie można usłyszeć w "Scott Mills Show" 25 sierpnia.

BBC już ogłosiło, że nową popołudniówkę w BBC Radio 1 od września poprowadzą Dean McCullough i Vicky Hawkesworth. Program nie będzie już jednak nadawany ze studia w Londynie, a z oddziału BBC w Salford (blisko Manchesteru).

Scott Mills za Steve'a Wrighta

Scott Mills nie opuszcza publicznego nadawcy. Przechodzi do BBC Radio 2, gdzie jesienią zostanie gospodarzem popołudniowego pasma, które przez ostatnie 23 lata prowadził Steve Wright (ma być jednak skrócone o godzinę). - Naprawdę nie mogę uwierzyć, że Radio 2 będę nazywać moim nowym domem! Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do tego zespołu i współpracą z moimi radiowymi idolami i przyjaciółmi w legendarnym Wogan House - powiedział Scott Mills.

Steve Wright to prezenter radiowy, który w sierpniu skończy 68 lat. Do BBC dołączył w 1980 r. Najpierw prowadził popołudniowe pasmo w BBC Radio 1, w 1996 r. dołączył do BBC Radio 2, a trzy lata później zaczął prowadzić w tej stacji "Steve Wright in the Afternoon", którego jest gospodarzem do dziś.

- Chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego Steve'owi, który jest jednym z najlepszych prezenterów na świecie i kimś, kogo tak bardzo podziwiam - powiedział o koledze Scott Mills.

Steve Wright nie opuszcza BBC Radio 2. Nadal będzie prowadził w stacji niedzielny poranny program "Sunday Love Songs". - Na początku tego roku moja przyjaciółka i szefowa Helen Thomas, powiedziała, że ​​chce robić popołudniami coś innego - powiedział Wright podczas piątkowego programu. - Robię go od 24 lat w Radio 2, więc jak mogę narzekać? Wsparcie i twórcza wolność, które otrzymuję, są fantastyczne i naprawdę nie mogę wiecznie zajmować miejsca, więc dajmy szansę komuś innemu.

Steve Wright ma pracować też nad nowymi projektami i podcastami, które "będą zawierać elementy popołudniowego programu".

Dołącz do dyskusji: Po 24 latach Scott Mills odchodzi z BBC Radio 1, a Steve Wright po 23 latach znika z popołudniówki w BBC Radio 2

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchacz
Tak działają dojrzałe radiofonie. U nas, w kraju pontyfikatów, to nie do pomyślenia.
odpowiedź
User
Michał
A ja Scotta zawsze będę kojarzył z piątkowym tanecznym pasmem, które kolejno w ten dzień prowadzili Pete Tongg i Judge Jules
odpowiedź