SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dariusz Jarosz i Ewa Bałdyga odchodzą z SEC Newgate Polska. Nowym szefem Maciej Powroźnik

Dariusz Jarosz i Ewa Bałdyga, po sprzedaży swoich udziałów, złożyli rezygnację z zarządu SEC Newgate Polska (wcześniej Martis Consulting). Agencją będzie kierował Maciej Powroźnik, dotychczasowy communication director.

Maciej Powroźnik Article

Dariusz Jarosz i Ewa Bałdyga złożyli rezygnację z dniem 9 grudnia 2022 r.

- Nasze rozstanie po 15 latach z zespołem to konsekwencja sprzedaży we wrześniu tego roku pozostałego w naszych rękach 40 - proc. pakietu udziałów w spółce inwestorowi strategicznemu, globalnej grupie SEC Newgate – informuje dotychczasowy prezes Dariusz Jarosz.

Dariusz Jarosz i Ewa Bałdyga będą rozwijać Politykę Zdrowotną

- Jesteśmy doświadczonymi dziennikarzami o finansowym backgroundzie. Razem z Ewą Bałdygą zamierzamy obecnie skupić się na rozwoju silnego w sektorze zdrowia portalu informacyjnego politykazdrowotna.com. Drugim obszarem naszych zainteresowań jest ESG. Pracujemy nad nową formułą portalu esg.pl, który obecnie jest oparty o zasoby przejętego przez nas investgo.pl - dodaje Dariusz Jarosz.

Mający włoskie korzenie SEC zainwestował w polska agencję w 2017 r., obejmując 60 proc. udziałów. Była to pierwsza inwestycja tej grupy w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka do sierpnia 2022 r. działała pod nazwą Martis Consulting, kiedy podobnie jak inne firmy z grupy, przeszła rebranding na SEC Newgate Polska.

Maciej Powroźnik to menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobywanym w największych polskich firmach (Grupa Lotos, Ciech, MCI). W trakcie kariery zajmował się takimi zagadnieniami, jak komunikacja (zewnętrzna i wewnętrzna), relacje inwestorskie, strategia, relacje międzynarodowe, government relations, lobbing. Przygotowywał i wdrażał szereg strategii komunikacyjnych, w tym budował i wdrażał modele komunikacji kryzysowej dla firm operujących w skali międzynarodowej. Reprezentował polskie firmy na arenie międzynarodowej, współpracując m.in. z Atlantic Council czy Centre for Strategic and International Studies (CSIS).

- W konsekwencji zmian, jakie obecnie dotyczą SEC Newgate Polska, zyskaliśmy nie tylko nową nazwę, ale przede wszystkim, zyskujemy siłę globalnego gracza na rynku public relations. Jesteśmy częścią globalnej grupy SEC Newgate, co długofalowo pozwoli nam wykorzystać efekt synergii. Działając jako światowa grupa, będziemy mogli podejmować projekty nie tylko na rynku lokalnym, ale i te o charakterze międzynarodowym, korzystając z zasobów, jakimi dysponują inne spółki z grupy kapitałowej. Również ogromne podziękowania kieruję do Ewy i Darka za 15 lat niezwykłej pracy, jaką włożyli w budowę marki, budowę agencji i zespołu profesjonalistów, którzy w dużej mierze są w niej od początku trwania agencji. Dla mnie natomiast to ogromny zaszczyt móc kontynuować rozwój SEC Newgate Polska – mówi Maciej Powroźnik, dyrektor zarządzający SEC Newgate Polska.

Dołącz do dyskusji: Dariusz Jarosz i Ewa Bałdyga odchodzą z SEC Newgate Polska. Nowym szefem Maciej Powroźnik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl