SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Senat odrzucił sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za ub.r.

Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2015 roku zostało odrzucone przez Senat. Wcześniej tak samo zdecydował Sejm, jeśli tę decyzję podtrzyma prezydent, kadencja obecnego składu KRRiT wygaśnie automatycznie.

Posiedzenie SenatuArticle

Za odrzuceniem sprawozdania KRRiT zagłosowało 54 senatorów, a przeciw było 19.

6-letnia kadencja obecnego składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji kończy się na początku sierpnia br. W Radzie zasiadają obecnie Jan Dworak (jako przewodniczący) i Krzysztof Luft (obaj zostali wybrani przez prezydenta), Witold Graboś i Sławomir Rogowski (wybrani przez Sejm) oraz Stefan Pastuszka (wybrany przez Senat).

W marcu br. KRRiT sprawozdanie ze swojej działalności w ub.r. przesłała do Sejmu, Senatu prezydenta Andrzeja Dudy i do premier Beaty Szydło. Do sprawozdania dołączono tzw. Zieloną Księgę dotyczącą cyfryzacji radia. Pod koniec czerwca sprawozdanie zostało odrzucone przez Sejm.

W piątek Senat powołał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresę Bochwic (wskazaną prze senatorów PiS), a nie wybrał Janusza Daszczyńskiego (zaproponowanego przez senatorów PO). Natomiast Sejm wybrał do KRRiT wskazanych przez PiS Witolda Kołodziejskiego i Elżbietę Więcławską-Sauk.

Dwóch członków KRRiT powołuje również prezydent.

Dołącz do dyskusji: Senat odrzucił sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za ub.r.

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MAx
Bo nie jest ich
odpowiedź
User
Ex
Nareszcie, przyszedł czas rozliczeń.
odpowiedź
User
Angelo 999
A co z zarządami w Rozgłośniach Regionalnych , wygasają ?
odpowiedź