SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja Sexed.pl uruchamia telefon zaufania dla ofiar przemocy. W projekt angażują się Wieniawa, Nieradkiewicz, Włosok

25 listopada, w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, Fundacja Sexed.pl otwiera swoją pierwszą Linię Pomocy Sexed.pl i startuje z kampanią przeciwdziałająca przemocy. 720 720 020 to specjalny numer telefonu dla osób uwikłanych w przemoc w intymnej relacji.

Jarosław SosińskiArticle

25 listopada obchodzimy i rozpoczynamy obchody 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Tego dnia Sexed.pl uruchamia nową formę wsparcia: Linię Pomocy Sexed.pl i rozpoczyna kampanię społeczną przeciwdziałającą przemocy w bliskich związkach, skierowaną do osób doświadczających przemocy, stosujących przemoc oraz świadków przemocy.

720 720 020 - numer pomocy  

720 720 020 to specjalny numer telefonu dla osób uwikłanych w przemoc w intymnej relacji oraz dla świadków przemocy, pod którym będzie można otrzymać profesjonalną pomoc i wsparcie.

Numer 720 720 020 będzie czynny od 25.11.2021 od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-20:00. Nadzór nad linią pełni doświadczona psycholożka i seksuolożka Ania Ciucias. Pod numerem telefonu i na anonimowym czacie będzie dostępny zespół specjalistów_tek: psychologów_żek z doświadczeniem w przeciwdziałaniu przemocy oraz w interwencji kryzysowej. Linia jest przeznaczona dla osób, które doświadczają bądź doświadczyły przemocy, dla osób które stosują przemoc i chcą poradzić sobie z tym problemem, a także dla obserwujący przemoc w swoim otoczeniu. Każda potrzebująca osoba będzie mogła zadzwonić porozmawiać, uzyskać pomoc i dowiedzieć się więcej o problemie.

Cel kampanii Linii Pomocy Sexed.pl to wsparcie, zapobieganie przemocy, edukacja na temat różnych jej form oraz uwrażliwianie na pierwsze symptomy. Kampania wspiera także zachęcenie świadków do niesienia pomocy i reagowania na widok przemocy. Kluczowe, aby ciężar radzenia sobie z odpowiedzialnością za przemoc, nie spoczywał wyłącznie na osobach, które jej doświadczają, ale i sprawujących przemoc oraz otoczeniu, które obserwuje akty przemocy.

Linię Pomocy Sexed.pl promują trzy filmy krótkometrażowe. W ich realizację zaangażowała się trójka świetnych reżyserów: Jakub Michalczuk, Jagoda Szelc, Tomasz Wasilewski. Każdy reżyser, biorąc na warsztat temat przemocy w związkach, pokazał inną formę nadużyć.

 

Główne role odgrywają znakomici aktorzy: Julia Wieniawa, Jakub Gierszał, Tomek Włosok, Masza Wągrocka, Kamil Nożyński, Marta Nieradkiewicz, Marcin Miodek, Marta Ścisłowicz, stając się Ambasadorami Linii Pomocy Sexed.pl.

Zdjęcia przygotowali Michał Englert i Przemysław Brynkiewicz. Filmy zrealizował dom produkcyjny Watchout Studio.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja Sexed.pl uruchamia telefon zaufania dla ofiar przemocy. W projekt angażują się Wieniawa, Nieradkiewicz, Włosok

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl