SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska wybiera agencję Sigma Bis. Zlecenie na 22,8 mln zł

Telewizja Polska udzieliła agencji mediowej Sigma Bis - bez przetargu - nowego zamówienia w zakresie planowania i zakupu mediów na kwotę 22,8 mln zł netto (bez VAT) - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

Latem 2022 roku TVP rozstrzygnęła przetarg na planowanie i zakup mediów do jej kampanii. Budżet wynosił 35,055 mln zł. Rozstrzygając go, początkowo do współpracy zdecydowała się wybrać swoją dotychczasowa agencję Value Media (Group One).

Jednak po tym, jak odwołanie od tej decyzji złożyła agencja Arena Media Communication (Havas Media Group), wybór ten unieważniono. W wyniku tego publiczny nadawca do współpracy wybrał Sigmę Bis, wspólną agencję mediową założoną przez PZU i PKN Orlen. Umowa została zawarta 16 sierpnia 2022 roku na okres 12 miesięcy.

Kolejne zlecenie TVP dla Sigmy Bis

Teraz Telewizja Polska poinformowała, że udziela Sigmie Bis zamówienia w trybie z wolnej ręki na usługi planowania i zakupu mediów na potrzeby jej kampanii na kwotę 22,8 mln zł netto (bez VAT) bez ogłoszenia przetargu.

TVP powołuje się na art. 214 ust. 1 pkt 7 Prawa zamówień publicznych, zgodnie z którym "zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości."

Publiczny nadawca dodaje, że w pkt 2 protokołu ZP-PN postępowania przetargowego z ub.r., podano, iż wartość zamówienia ustalono na kwotę 51 300 000,00 zł wskazując jednocześnie, że w kwocie tej zawarta jest wartość przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp, ustalona na kwotę 22 800 000,00 zł.

"Przedmiotem zamówienia – udzielanego celem zwiększenia zakresu ilościowego świadczenia usług – jest świadczenie usług planowania i zakupu mediów na potrzeby reklamy publicznej Zamawiającego w zakresie i na zasadach identycznych, jak określone w umowie dla zamówienia podstawowego z dnia 16 sierpnia 2022 r.W związku z powyższym należało stwierdzić, że przedmiotowe zamówienie polega na powtórzeniu nie tyle podobnych, co wręcz tego samego rodzaju zamówień i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego" - uzasadnia TVP.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska wybiera agencję Sigma Bis. Zlecenie na 22,8 mln zł

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
TVP musi się reklamować?
Reklamy w TVN będą kupować czy co?
Mają ponad 30 kanałów przecież.
odpowiedź
User
Jedynka
„Uzasadnia TVP”, to znaczy kto? Taka bogata spolka a nie stac na rzecznika, czy moze nikt nie chce dac twarzy skompromitowanej TVP przez szkodnika Kurskiego i jego nałożnicę??
odpowiedź
User
Elokwentny
Po co te przetargi? Totalna wydmuszka ta Sigma.
odpowiedź