SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwsza spółka na warszawskiej giełdzie będzie sprzedawać NFT

Spółka Skinwallet uruchamia projekt Cyber Warriors Army Skinwallet. Spółka 15 lutego rozpocznie sprzedaż prywatną tokenów NFT zaprojektowanych przez artystę Rafała Szłapę, dzień później zaś - sprzedaż publiczną.

Zgodnie z zapowiedziami Skinwallet SA, właściciel platform do handlu dobrami cyfrowymi w grach video, jako pierwsza ze spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych uruchamia projekt NFT.

Cyber Warriors Army (CWA) to kolekcja 8 tys. unikalnych tokenów NFT zaprojektowanych przez uznanego artystę, Rafała Szłapę. Sprzedaż prywatna tokenów CWA, skierowana do osób znajdujących się na whiteliście, rozpocznie się 15 lutego o godz. 21 i będzie trwała dokładnie 24 godziny.

Sprzedaż publiczna, skierowana do wszystkich zainteresowanych, rozpocznie się 16 lutego o godz. 21 i będzie trwała do momentu całkowitego wyprzedania wszystkich tokenów NFT wchodzących w skład serii CWA. W obu przypadkach sprzedaż będzie prowadzona na stronie internetowej projektu Cyberwarriorsarmy.com.

Cyber Warriors Army - co to jest?

Cyber Warriors Army przedstawia armię Cyber Wojowników, czyli elitarną grupę bohaterów z alternatywnej rzeczywistości CyberVersum - wirtualnego świata budowanego przez Skinwallet we współpracy ze zgromadzoną wokół projektu społecznością. Projekt osadzony jest w estetyce science fiction i czerpie z wątków kulturowych związanych z gamingiem i esportem.

Sprzedaż tokenów CWA to pierwszy krok na drodze do budowy i rozwoju metaversu CyberVersum. Tokeny CWA pozwolą ich właścicielom stać się członkami społeczności projektu oraz beneficjentami aktywności wprowadzanych w miarę jego rozwoju, zgodnie z roadmapą dostępną na stronie Cyberwarriorsarmy.com/roadmap. Whitelist, czyli lista osób zainteresowanych zakupem tokenów w sprzedaży prywatnej, prowadzona jest na serwerze Discord projektu CWA.

„Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju, której częścią jest budowanie projektów skupionych wokół web3, takich jak Cyber Warriors Army. Uruchomienie sprzedaży tokenów to kolejny - obok nawiązania współpracy z organizacjami esportowymi, w tym m.in. ESE - kamień milowy w budowie CyberVersum, które będziemy sukcesywnie rozwijać we współpracy z naszymi obecnymi i przyszłymi partnerami” - mówi cytowany w komunikacie Kornel Szwaja, prezes zarządu Skinwallet. „Wierzę, że CWA spotka się z zainteresowaniem zarówno osób, które już śledzą projekty NFT, jak i tych, które dopiero poznają świat web3. Z myślą o tych ostatnich prowadzimy działania edukacyjne, które w naszej ocenie przyczynią się do lepszego zrozumienia technologii oraz potencjału niewymienialnych tokenów” – dodaje Szwaja.

Cyber Warriors Army tokeny NFT - cena

Tokeny Cyber Warriors Army będzie można kupić na stronie projektu. Cena tokena podczas sprzedaży prywatnej, skierowanej do osób znajdujących się na whiteliście, wynosi 0,035 ETH (Ethereum). Obowiązywać będzie limit maksymalnie 5 tokenów na jeden portfel Metamask. Cena tokenu podczas sprzedaży publicznej, skierowanej do wszystkich zainteresowanych osób, wynosi 0,05 ETH. Obowiązywać będzie limit maksymalnie 20 tokenów na jeden portfel Metamask.

Poza środkami pozyskanymi z pierwotnej sprzedaży tokenów Skinwallet będzie zarabiać również na transakcjach na rynku wtórnym. Spółka będzie pobierać opłaty royalties w wysokości ok. 5 proc. wartości każdej sprzedaży tokenów na rynku wtórnym.

W 2021 roku Skinwallet osiągnął przychody netto w wysokości 10,558 mln zł. Liczba dóbr cyfrowych sprzedanych w ubiegłym roku na należących do spółki platformach do handlu dobrami cyfrowymi w grach video Skinwallet Market oraz Skinwallet Instant wyniosła prawie 400 tys., co oznacza wzrost o 52 proc. względem poprzedniego roku.

Czytaj też: Prawnik: działania UOKiK wobec akcji Fancy Bears pozwolą uformować rynek NFT

Na koniec ubiegłego roku platformy te posiadały łącznie 220 tys. zarejestrowanych użytkowników. Obecnie spółka skupia się na rozwoju projektu Cyber Warriors Army oraz nowych współpracach B2B, wzmacniających ekspozycję produktów z należących do niej platform obrotu cyfrowego i wpływających pozytywnie na rozwój świata CyberVersum, tworzonego przez Skinwallet.

Skinwallet jest właścicielem platform do handlu dobrami cyfrowymi w grach video, funkcjonujących w dwóch modelach: instant oraz marketplace. Skinwallet Instant umożliwia użytkownikom pozyskanie natychmiastowej wyceny i sprzedaż dóbr cyfrowych za pieniądze. Skinwallet Market pozwala na handel wirtualnymi przedmiotami z gier bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, obsługując zarówno transakcje kupna, jak i sprzedaży.

Najważniejszym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, jednak platformy obsługują również handel przedmiotami z gier Dota 2 oraz Team Fortress 2.

Spółka Skinwallet powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder. Od 2 września 2020 roku jest notowana na rynku NewConnect.

Dołącz do dyskusji: Pierwsza spółka na warszawskiej giełdzie będzie sprzedawać NFT

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rez
NTF wychodzi już z każdej dziury czyli nadszedł czas golenia baranów
odpowiedź
User
TT
Po słynnej akcji z "Fancy Bears" teraz to?
odpowiedź
User
AG
Trzeba być naprawdę głupim, aby wydać ok. 11676,50 PLN (licząc po dzisiejszym kursie ETH) za prymitywny wirtualny obrazek, a właściwie to raczej jego "odcisk" (footprint).

Przypominam, że kupując token NFT nie stajemy się ani właścicielem fizycznego dzieła, ani nie dostajemy żadnych praw autorskich do niego.
odpowiedź