SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Decathlon, 4F i Martes Sport to najbardziej znane sklepy ze sprzętem sportowym

Zdecydowana większość Polaków prowadzących aktywny tryb życia i amatorsko uprawiających sport deklaruje, że sprzęt (72 proc.) oraz odzież niezbędną do uprawiania sportów zimowych (79 proc.) kupuje w sklepach stacjonarnych i internetowych. Zakupy takie najchętniej robimy w Decathlonie (46 proc.), 4F (17 proc.) i Martes Sport (15 proc.), a najczęściej wybieranymi markami są 4F (60 proc.) oraz Quechua (15 proc.) - wynika z badania SW Research.

Article

Najbardziej znanymi sklepami (znajomość wspomagana) wśród ankietowanych są: Decathlon i 4F (po 86 proc.), Martes Sport (73 proc.), Intersport (69 proc.) oraz Go Sport (62 proc.).

Z kolei spontanicznie najczęściej wymieniane były Decathlon (55 proc.), Martes Sport (25 proc.), 4F (22 proc.) i Go Sport (16 proc.).

Najbardziej znanymi markami (znajomość wspomagana) są 4F (89 proc.), Fischer (45 proc.) oraz Quechua i Salomon (po 41 proc.). Marką najczęściej wskazywaną spontanicznie jest zdecydowanie 4F (34 proc.), przed Rossignol (7 proc.) i Salomon (5 proc.).

Zakupy najchętniej robimy w sklepach Decathlon (46 proc.), 4F (17 proc.) i Martes Sport (15 proc.), najczęściej wybierając produkty marek 4F (60 proc.) oraz Quechua (15 proc.).

Odzież i akcesoria niezbędne do uprawiania sportów zimowych najczęściej kupujemy wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne, czyli tuż przed wyjazdem – tak twierdzi blisko połowa badanych. Chętnie korzystamy również z promocji (45 proc.) i posezonowych wyprzedaży (42 proc.).

88 proc. ankietowanych zadeklarowała, że kupuje rzeczy nowe. Zakupy robimy zazwyczaj w stacjonarnych i internetowych sklepach sportowych (79 proc.), na platformach handlowych takich jak Allegro i AliExpress (33 proc.) oraz w serwisach ogłoszeniowych OLX i Gumtree (19 proc.).

Ci, którzy decydują się na zakup rzeczy używanych, najczęściej wskazują, że korzystają z serwisów ogłoszeniowych (43 proc.) oraz odkupują rzeczy od znajomych lub rodziny (38 proc.).

Z oferty wypożyczalni sprzętu sportowego korzysta 35 proc. badanych. Jednak większość respondentów woli uprawiać sporty zimowe na sprzęcie, którego jest właścicielem. Ich sposobem na optymalizację wydatków są zakupy w okresach promocyjnych (23 proc.) i podczas posezonowych wyprzedaży (24 proc.). W tej grupie, 25 proc. respondentów przyznało jednak, że ostatni raz robili takie zakupy ponad 4 lata temu. Sporą grupę stanowią osoby, które decydują się na zakup sprzętu używanego - to blisko 20 proc. badanych. Spośród nich 33 proc. w tym celu korzysta z serwisów ogłoszeniowych (OLX, Gumtree), a 22 proc. kupuje w komisach i na giełdach narciarskich.

Badanie zostało przeprowadzone przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research na początku stycznia 2019 r. W badaniu dobrano próbę pełnoletnich mieszkańców Polski, skupiając się na osobach deklarujących amatorskie uprawianie sportu co najmniej kilkukrotnie w ciągu roku (także zimą). W ramach badania przeprowadzono 1001 wywiadów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Decathlon, 4F i Martes Sport to najbardziej znane sklepy ze sprzętem sportowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl