SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SKM SAR zwraca się do zagranicznych partnerów: nie porzucajcie produkcji w Polsce

W związku z wojną w Ukrainie, cześć zagranicznych klientów mogła mieć obawy o losy produkcji reklamowych na terenie Polski. SKM SAR w otwartym liście do międzynarodowej branży apeluje o "nieustanne wsparcie i solidarność". "Polska jest bezpieczna" - zapewnia w liście szef SAR Dariusz Andrian.

Dariusz AndrianArticle

Prezes Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR Dariusz Andrain w liście do brytyjskiego stowarzyszania reklamowego APA  (Advertising Producers Association) pisze, że od 24 lutego przechodzimy "czas próby, czas odpowiedzialności i zaangażowania nas, Polaków i wszystkich w Europie". Do Polski przybyło już ponad 1,5 mln uchodźców z Ukrainy i liczba ta dalej rośnie.

Zobacz: AdAid.eu - nowa platforma pracy w przemyśle kreatywnym dla Ukraińców

- W mediach widzą Państwo obecnie nasz kraj jako scenę spotkań przedstawicieli wysokiego szczebla przedstawicieli światowej polityki, prezydentów, premierów i ministrów. Dzieje się tak, ponieważ jesteśmy najbliżej położonym terytorium BEZPIECZEŃSTWA w sąsiedztwie konfliktu - podkreślono w liście.

Kacper Sawicki, prezes firmy produkcyjnej Papaya Films, pracującej także na rynku brytyjskim, dodaje:  - Mamy warunki i zasoby do działania. Obecnie Polska jest krajem bezpiecznym, także dla wszelkiego rodzaju działalności biznesowej. Dlatego prosimy o dalsze wsparcie. Wkrótce branża produkcyjna w Polsce przyjmie setki ukraińskich pracowników, jeśli nie więcej. Prosimy o dalszą solidarność, aby zapewnić im pracę i bezpieczeństwo finansowe.

Zobacz: Branża reklamowa tworzy platformę ofert pracy dla uchodźców z Ukrainy, agencje organizują akcje wsparcia

SKM SAR: Polska jest bezpieczna

Dalej Dariusz Andrain wyjaśnia i apeluje : - Według wszelkich źródeł i analiz, a także doświadczeń życiowych, podróż do naszego kraju i pobyt w nim nie wiążą się z żadnym ryzykiem. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, będziemy Państwa informować na bieżąco. Tymczasem wszystkie produkcje filmowe odbywają się normalnie, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Proszę, bądźcie z nami, dla nas wszystkich tutaj i dla naszych przyjaciół z Ukrainy.

List odebrał  Steve Davies, chief executive Advertising Producers Association. W odpowiedzi zapewnił, że „nasi członkowie rozumieją, że Polska jest bezpiecznym miejscem pracy i że działając na polskim rynku, wspierają polskie firmy zatrudniające ukraińskich specjalistów branży reklamowej".

Zobacz: Apel UN Global Compact Network Poland o długoterminowe wsparcie dla Ukrainek i Ukraińców

Dołącz do dyskusji: SKM SAR zwraca się do zagranicznych partnerów: nie porzucajcie produkcji w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl