SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sławomir Assendi rozstaje się z Radiem ZET, Michał Celeda p.o. redaktora naczelnego

Sławomir Assendi odchodzi z Eurozetu, gdzie od 2017 roku był redaktorem naczelnym Radia ZET. Zastąpi go Michał Celeda jako pełniący obowiązki naczelnego rozgłośni.

Sławomir AssendiArticle

Assendi redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Radia ZET został w maju 2017 roku. Zastąpił wówczas na tym stanowisku Jarosława Paszkowskiego, który złożył rezygnację i odszedł z firmy.

Zarząd Grupy Eurozet powierzył pełnienie obowiązków redaktora naczelnego Radia ZET Michałowi Celedzie, który dołączył do spółki w lipcu br. i do tej pory pracował jako zastępca dyrektora programowego rozgłośni.

W oficjalnym komunikacie Eurozet informuje, że Sławomir Assendi rozstaje się z Radiem ZET z dniem 27 września br.

- Jednocześnie strony oświadczają, że zgadzając się co do kierunków strategii biznesowej Radia ZET, istotnie różnią się w podejściu do jej realizacji - czytamy w oświadczeniu Grupy Eurozet.

Sławomir Assendi jest związany z mediami od 1995 roku. W latach 2011-2015 był z-cą dyrektora Programu I Polskiego Radia. Wcześniej był również m.in. dyrektorem pionu strategii i komunikacji Telewizji Polsat, dyrektorem zarządzającym Radiostacji i członkiem zarządu Radia Eska. Z Eurozet był związany w latach 1999-2004, a ponownie dołączył do grupy w styczniu 2016 roku. Pełnił wtedy funkcję dyrektora zarządzającego ds. radiowych stacji lokalnych i ponadregionalnych.

Michał Celeda ostatnio przez prawie 18 lat był związany z Radiem Eska. Od października 2006 roku pełnił funkcję sekretarza redakcji i koordynatora stacji. W lipcu 2017 roku awansował na stanowisko zastępcy dyrektora muzycznego, a od grudnia zeszłego roku także zastępcy dyrektora programowego.

Udział Radia ZET (Eurozet) pod względem słuchania w okresie od marca do maja 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 13,1 proc.