SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sławomir Majcher nowym dyrektorem TVP3

Sławomir Majcher wraca do Telewizji Polskiej - został nowym dyrektorem kanału TVP3. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Kierzkowskiego. 

Sławomir Majcher/Fot.muzeumsportu.waw.pl Sławomir Majcher/Fot.muzeumsportu.waw.pl

Po tym jak pod koniec grudnia 2023 r. minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz postawił w stan likwidacji podlegające mu spółki: Telewizję Polską, Polskie Radio i Polską Agencję Prasową, we wszystkich trwa wymiana dyrektorów i dziennikarzy, którzy przez ostatnie lata służyli propagandzie PiS.

Na swojego szefa długo czekały kanał TVP3, nadający pasmo wspólne i programy ośrodków regionalnych. Będzie nim Sławomir Majcher. Informację o tym podał serwis Tusochaczew.pl. Potwierdził to Wirtualnemedia.pl, dyrektor generalny Tomasz Sygut. Poprzednim szefem TVP3 był Piotr Kierzkowski. Sygut - wtedy jako prezes TVP - odwołał go pod koniec grudnia.

Nowy dyrektor jest z wykształcenia dziennikarzem, muzealnikiem i menadżerem kultury. Ponad 20 lat był związany z TVP - jako reporter, redaktor, wydawca, autor felietonów, reportaży i audycji, m.in. o tematyce sportowej i turystycznej. 

Majcher od października 2011 r. do 2016 r. był dyrektorem TVP3 Warszawa. Wcześniej był tam zatrudniony na stanowisku publicysty. W latach 2017 – 2019 był kierownikiem działu ekspozycji i wystaw czasowych Stacji Muzeum w Warszawie oraz koordynatorem projektów, konferencji, wystaw i wydarzeń organizowanych przez Stację Muzeum. Od listopada 2020 r. Majcher był dyrektorem Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. 

CZYTAJ TAKŻE: Mocne wejście Tomasza Pietraszaka do TVP3 Bydgoszcz. Dziewięć osób zniknęło z anteny

 

 


 

Dołącz do dyskusji: Sławomir Majcher nowym dyrektorem TVP3

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
US
Kiedy będą konkursy na zarządzających? Czy tylko Tomasz Sygut jest ciałem wyłaniającym nowe kadry menedżerskie?
20 1
odpowiedź
User
Widz
Majcher w radiu, Majcher w TV. Klan Majcheróww się tworzy.
18 2
odpowiedź
User
NeoRTV
Mamy nadzieję że poprzedni dyrektorzy zaskarżyli zwolnienia do Sądu Pracy.
14 6
odpowiedź